Завантажити ще

Енергоатом: Росія пошкодила на ЗАЕС три датчики радіаційного моніторингу

Енергоатом: Росія пошкодила на ЗАЕС три датчики радіаційного моніторингу
Фото: REUTERS/Alexander Ermochenko

На ЗАЕС пошкодили три датчики радіаційного моніторингу. В Енергоатомі заявили 7 серпня, що російські окупанти ввечері у суботу обстріляли ракетами майданчик поруч зі станційним сухим сховищем відпрацьованого ядерного палива.

- Через ворожі ракетні обстріли було пошкоджено три датчики радіаційного моніторингу навколо майданчика ССВЯП ЗАЕС. Відтак вчасне виявлення та реагування у разі погіршення радіаційної обстановки або витоку радіації із контейнерів відпрацьованого ядерного палива наразі неможливе, - йдеться у телеграм-каналі компанії.

Від вибухів пошкоджено близько 800 кв. м віконних поверхонь в різних будівлях станції. Осколкове поранення отримав один працівник ЗАЕС – він був доправлений у міську лікарню. 

- Всі російські військові, яких на майданчику ЗАЕС від дня її захоплення перебуває до 500 осіб, а також персонал терористичного Росатома заздалегідь сховались у бункерних приміщеннях станційних кризового центру та центру технічної підтримки, - зазначили в Енергоатомі.

В компанії додали, що поруч із місцями обстрілу просто неба зберігаються 174 контейнери, в кожному з яких по 24 збірки відпрацьованого ядерного палива.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі написав раніше у неділю у своєму твіттері, що команда Міжнародного агентства з атомної енергії має поїхати до Запоріжжя так само, як до Чорнобиля та Південної України.

6 серпня Гроссі засудив п'ятничний обстріл Запорізької атомної електростанції. Він зазначив, що МАГАТЕ не мало можливості відвідати окупований Росією об'єкт з початку конфлікту понад п'ять місяців тому. 5 серпня президент України Володимир Зеленський закликав запровадити санкції проти російської атомної сфери.