Завантажити ще

Андрющенко: У Маріуполі зафіксовані перші випадки гострої кишкової інфекції

Андрющенко: У Маріуполі зафіксовані перші випадки гострої кишкової інфекції
Фото: t.me/andriyshTime

У Маріуполі зафіксовані перші випадки гострої кишкової інфекції. Як повідомив радник мера міста Петро Андрющенко, захворювання офіційно підтвердили у 17 з 23 обстежених пацієнтів.

- Половина (хворих. – Ред.) діти. Окупанти вказують причину розповсюдження – через їжу. Попри одночасну заяву про відсутність епідемзагрози, самі данні вказують на інше. Маріупольці, будьте обережні, кип’ятить воду, не вживайте прострочені продукти та мийте руки, - наголосив Андрющенко.

Він також повідомив, що у Маріуполі досі не складений перелік будівель, що підлягають знесенню. При цьому окупанти продовжують зносити будинки без попередження, часу на виїзд та заміни житла.

- Людей женуть просто на вулицю, ховаючи та розкрадаючи майно. Зараз основний район такої зачистки – Лівобережний. На проспекті Меотиди окупанти планують знести всі будинки, навіть ті, що вцеліли. Мотивація від російських підрядників за межою розуміння – ми не можемо залишити два дома, якщо знесемо навколо 8-10. Воно буде виглядати некрасиво, - розказав  Андрющенко.

Він підсумував, що люди продовжують свою боротьбу за домівки, поки - успішно.

Російські війська оточили Маріуполь на початку березня.  Більше двох місяців бійці «Азову» та ЗСУ обороняли місто та здалися окупантам лише за наказом головнокомандуючих.  29 липня росіяни вчинили теракт в Оленівській колонії, в результаті якого загинули 53 наших захисника, в тому числі з маріупольської «Азовсталі».

Україна після теракту закликала Червоний Хрест та ООН відреагувати на російський теракт, оскільки ці організації гарантували збереження життів українців. У Червоному Хресті у відповідь заявили, що захист українських полонених від будь-яких актів насильства мали забезпечити сторони конфлікту, а Міжнародний Комітет Червоного Хреста не гарантував безпеку військових 

Посольство РФ у Британії виклало пост із закликом страчувати українських полонених.