1 квiтня
Завантажити ще

Київський суд засудив до 15 років вбивцю правозахисниці Ірини Ноздровської

Київський суд засудив до 15 років вбивцю правозахисниці Ірини Ноздровської
Фото: facebook.com

Суд присяжних Шевченківського районного суду Києва ухвалив вирок Юрію Россошанському за вбивство юриста Ірини Ноздровської. Чоловіка засудили до 15 років позбавлення волі. Про це пише "УНІАН".

- Даючи оцінку доказам, суд дійшов висновку, що незаперечно доведено винність обвинуваченого Россошанського у вчиненні умисного вбивства Ноздровської з особливою жорстокістю. Визнати винним обвинуваченого Россошанського у скоєнні злочину, передбаченого п. 4 ч. 2 ст. 115 КК, за якою призначити йому покарання у вигляді 15 років позбавлення волі, - зачитав вирок суддя.

Як зазначено у повідомленні, сам Россошанський свою провину на суді не визнав. Також суд встановив, що версія обвинуваченого щодо тиску з боку правоохоронців для отримання "потрібних" свідчень є недостовірною.

- Суд не знайшов обставин, які пом'якшують покарання, проте обставиною, що його обтяжує, визнав скоєння злочину у стані алкогольного сп'яніння, - пише видання.

Згідно з рішенням суду, термін відбування покарання засудженому зарахують з моменту фактичного затримання Россошанського – з 8 січня 2018 року. Також Россошанського зобов'язали виплатити потерпілій стороні компенсацію у розмірі 4 мільйонів гривень.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Вбивство української правозахисниці Ірини Ноздровської сталося у грудні 2017 року. 29 числа юрист зникла безвісти - пішла на роботу і більше не повернулася додому. Тіло 38-річної жінки було знайдено 1 січня 2018 року у річці Кізка під Києвом.

За кілька днів правоохоронці затримали вбивцю - ним виявився Юрій Россошанський. Чоловік приходиться батьком Дмитру Россошанському, який у 2015 році збив на смерть сестру Ноздровської – Світлану Сапатинську. Експертиза показала, що під нігтем Ірини була частка ДНК Россошанського. У скоєному чоловік зізнався, але згодом відмовився від своїх свідчень, стверджуючи, що дав їх під тиском правоохоронців.