Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
13 квiтня
Завантажити ще

Інститут вивчення війни: За масовим вбивством в Оленівці стоїть РФ

Інститут вивчення війни: За масовим вбивством в Оленівці стоїть РФ
Фото: STRINGER/REUTERS

Відповідальність за масове вбивство "азовців" у колонії №120 в окупованій Оленівці Донецької області лежить на країні-агресорці Росії.  Якби українські військові атакували б колонію HIMARS або іншою зброєю, від удару залишилися б супутні пошкодження навколо об'єкта, зокрема воронки та інші пошкоджені будівлі. Про це йдеться у свіжому звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

- Супутникові та інші знімки з цього місця показують, що в результаті нападу була пошкоджена тільки одна будівля. Стіни цієї будівлі не були зруйновані. Навколо не залишилося вирв від снарядів, що дуже переконливо свідчить про те, що руйнація в'язниці була результатом або точкового удару, або закладеної всередині запальної чи вибухової речовини, - вважають аналітики.

У звіті ISW цитує американського чиновника, який заявив виданню Politico, що "докази показують, що атака була здійснена не Києвом". Американські аналітики наголошують,  що саме Росія несе відповідальність за це вбивство  українських військовополонених, порушивши Женевські конвенції.

Обстріл ізолятора в Оленівці на території так званої «ДНР» стався вночі 29 липня. РФ заявила, що удар нанесли ЗСУ.  У Генштабі відразу спростували фейк, пояснивши, що злочин був здійснений Росією для того, щоб приховати свої воєнні злочини. За словами засновника і першого командира полку "Азов" Андрія Білецького, росіяни вбили частину полонених "азовців" з "Азовсталі", перед цим навмисно перевівши їх до окремої будівлі. 

Як повідомив генпрокурор Костін, військові були вбиті термобарічною зброєю.