Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Лубінець: РФ погодилась віддати тіла загиблих в Оленівці

Лубінець: РФ погодилась віддати тіла загиблих в Оленівці
Фото: ALEXANDER ERMOCHENKO/REUTERS

Російська сторона погодилась віддати тіла військовополонених, що загинули внаслідок вибуху в Оленівці. Як повідомляє «Суспільне», про це в ефірі телемарафону розповів уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

- Можу повідомити, що ми отримали сигнал, що вони (росіяни. - Ред.) готові повернути тіла наших героїв, але таке формулювання, що після закінчення розслідування. На уточнення, скільки треба часу для розслідування, ми відповіді поки не отримали. Але ми чекаємо, —  заявив Лубінець.

За його словами, коли українські військовослужбовці потрапляють у полон, Міжнародний Комітет Червоного Хреста на запити України з’ясовує імена полонених. Після цього вони та ООН гарантують полоненим безпеку і повернення їх додому через обмін.

- На мій запит дати список стосовно того, що відбувається з конкретними “азовцями”, я отримав відповідь, що всю інформацію стосовно військовослужбовців отримають виключно родичі. Я можу як омбудсмен отримати лише загальну інформацію щодо загиблих і поранених, — додав Лубінець.

Уповноважений додав, що під час неофіційного спілкування представники Червоного Хреста запевнили, що "роблять усе, щоб надати родичам інформацію".

Обстріл ізолятора в Оленівці, що знаходиться на території так званої «ДНР», стався вночі 29 липня. За даними Генштабу, РФ сама обстріляла  помешкання, щоб надалі звинуватити у цьому Україну та приховати свої воєнні злочини. По словам засновника і першого командира полку "Азов" Андрія Білецького, росіяни вбили частину полонених "азовців" з "Азовсталі", перед цим навмисно перевівши їх до окремої будівлі.