25 вересня
Завантажити ще

МЗС про удар по Одесі: Це плювок Путіна в обличчя генсека ООН та Ердогана

МЗС про удар по Одесі: Це плювок Путіна в обличчя генсека ООН та Ердогана
Фото: facebook.com/UkraineMFA

Міністерство закордонних справ заявило, що ранковий ракетний удар російських військ по порту в Одесі ставить під питання домовленості щодо експорту українського зерна, угоду про що підписали напередодні. Про це заявив речник МЗС Олег Ніколенко у Facebook.

- Менше 24 години знадобилося Російській Федерації, щоб ракетним ударом по території порту міста Одеса поставити під сумнів домовленості та обіцянки, дані нею ООН та Туреччини у підписаному вчора у Стамбулі документі.

Російська ракета – це плювок Володимира Путіна в обличчя генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу та президенту Туреччини Реджепу Ердогану, які доклали величезних зусиль для досягнення угоди, і яким Україна вдячна, - зазначив він.

Ніколенко наголосив на тому, що Україна наголошує на необхідності неухильного виконання домовленостей щодо відновлення безпечного експорту українських сільгосптоварів Чорним морем із трьох портів: Одеси, Чорноморська та Південного.

МЗС закликає ООН та Туреччину забезпечити дотримання Росією своїх зобов'язань у рамках безпечного функціонування зернового коридору.

- У разі невиконання досягнутих домовленостей, Росія нестиме повну відповідальність за поглиблення глобальної продовольчої кризи, - підсумував Ніколенко.

Вранці 23 липня росіяни атакували Одеський морський торговельний порт крилатими ракетами типу "Калібр". Дві ракети збиті силами протиповітряної оборони, дві потрапили до об'єктів інфраструктури порту.