18 серпня
Завантажити ще

Постраждалу від російського обстрілу киянку перевели у палату доньки

Постраждалу від російського обстрілу киянку перевели у палату доньки
Фото: кадр з відео tsn.ua

Серед постраждалих від російських обстрілів 26 червня стала 38-річна Катерина та її 7-річна донька. Їх спочатку шпиталізували до різних лікарень. А напередодні Катерину Волкову перевели до "Охматдиту", де лікарі від першого дня надають допомогу її доньці, повідомляє ТСН.

 Напередодні мама та донька вперше зустрілися після того страшного дня. Жінка згадує, що недільного ранку  її родина прокинулася від вибухів.  

- Повилітали вікна, ми вскочили і побігли. У нас двоповерхова квартира, ми побігли в інший бік, - розповідає жінка. 

Її чоловік Олексій Нікітін побіг на другий поверх квартири випускати собаку. Але не встиг – пролунав ще один вибух. Чоловік загинув.  Катерину ж з маленькою Женею хвилею збило з ніг та завалило.

- Я пам'ятаю, як лечу спиною донизу. Мені здалось, що це було 2-3 поверхів. Коли я зрозуміла, що знепритомнію, то почула слова доньки: мамо, ти тут? Тоді я зрозуміла, що відключатись не варто, - згадує Катерина. 

Вона каже, що спочатку 7-річна Женя намагалася кликати на допомогу.  Та Катерина порадила не говорити та не кричати, поки не прийдуть люди, бо тоді вже не буде сил. Скільки жінка та донька пролежали під завалами, не знають. А потім вони почули голоси.

- Я їй тоді кажу, Женю, кричи. Тоді донька голосно закричала. Я почула, як до дитини дістались люди, що вона з ними уже спілкується, - каже Катерина. 

Згодом з-під бетонних блоків рятувальники змогли визволити і Катерину. А вже по обіді стало відомо - її чоловік загинув.  

Зараз у столичному "Охматдиті" лікарі та психологи надають допомогу і Катерині, і її доньці. Кажуть, що по здоров’ю прогнози добрі – обидві пацієнтки повинні видужати. А щодо їхнього психологічного  стану - «прогнозувати дуже важко». Так, Женя досі не прийняла та не усвідомила все, що сталося. 

- Від цього стану не так легко відійти. Вона ще не до кінця розуміє, що відбулося. Наша робота тут більше на профілактику, на її емоційну стабільність, стійкість. Дати їй ресурс прийняти все і пройти це, - наголошують медики. 

Росіяни вдарили по Києву вранці 26 червня. Ворожа ракета влучила у жилий будинок у Шевченківському районі. Серед тих, кого визволили з-під завалів, - 7-річна Женя та її 38-річна мама - громадянка РФ. Катерину затиснуло бетонною плитою.