Завантажити ще

Моніторингову місію ООН не пускають до полонених захисників «Азовсталі»

Моніторингову місію ООН не пускають до полонених захисників «Азовсталі»
Фото: twitter.com/Kozatsky_D

Моніторингова місія ООН з прав людини не має конкретної інформації про долю захисників «Азовсталі». Російська сторона не пустила її експертів в жодне з місць інтернування українських військовополонених. Про це повідомила глава Місії Матільда Богнер, передає Укрінформ.

- Ми маємо лише ту інформацію, яка є у публічному просторі. Ми намагаємося відслідковувати ситуацію, спілкуватися з сім'ями та отримувати іншу інформацію, але насправді додаткових інсайдів про їхню долю ми не маємо, - сказала Богнер.

Вона наголосила, що експерти Місії мали безперешкодний доступ до місць інтернування військовополонених на контрольованій урядом України території.

- З іншого боку, нам не було надано доступу до жодного з місць інтернування українських військовополонених на території, яка контролюється російськими збройними силами та пов'язаними збройними групами, - констатувала голова Моніторингової місії ООН.

Богнер також висловила глибоке занепокоєння смертним вироком трьом чоловікам так званим «верховним судом» самопроголошеної «ДНР».

- Процес, яким пройшли ці люди, не відповідає стандартам справедливого судового розгляду за цих обставин і може становити військовий злочин, - зазначила вона.

Три місяці військовослужбовці захищали "Азовсталь" та вийшли звідти лише за наказом вищого керівництва країни, щоб зберегти життя поранених бійців.