27 вересня
Завантажити ще

Малюська: Більшість полонених росіян хочуть йти на обмін

Малюська: Більшість полонених росіян хочуть йти на обмін
Фото: facebook.com/Denis Malyuska

Міністр юстиції України Денис Малюська розповів, що полонені росіяни мріють піти на обмін. При цьому всі вони кажуть, що не хотіли воювати в Україні і їх змусили погрозами. Про це він сказав "24 каналу".

За словами міністра, всіх полонених розміщують у спеціальних таборах. Там їх опитували правоохоронці, і 99% із них заявили, що хочуть йти на обмін. За його словами, полонені російські окупанти розповідають різні історії про те, що їх примусово "засунули" до збройних сил Росії.

- Вони кажуть, що не хотіли воювати, але якби не послухалися, могли б отримати якісь штрафи, сісти до в'язниці чи інше, тому вони були вимушені й одразу склали зброю, – розповів Малюська.

Він додав, що факт готовності росіян повернутися за першої ж нагоди є, але їм, "очевидно, не скажуть сидіти і відпочивати", тому це викликає занепокоєння.

- Під час війни важливо демонструвати, що ми дотримуємося Женевської конвенції. До того ж ми маємо можливість повертати українських військових з російського полону, – зазначив міністр.

У Мін'юсті повідомили, що російських військових, які тільки-но потрапили у полон або щодо яких є плани обміняти їх на українських захисників, розміщують в установах виконання покарань практично по всій території України.
Їх утримують окремо від інших ув'язнених з метою безпеки самих військовополонених.