3 жовтня
Завантажити ще

Генштаб: Російські окупанти відтіснили наші війська з центру Сєвєродонецька

Генштаб: Російські окупанти відтіснили наші війська з центру Сєвєродонецька
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua/

На початок 110-ї доби війни в Україні на Волинському, Поліському та Сіверському напрямках без суттєвих змін. На останньому російські окупанти обстріляли з артилерії та мінометів позиції Сил оборони у районі Хрінівки Чернігівської області, повідомили у Генштабі ЗСУ.

На Харківському напрямку підрозділи ворога продовжують зосереджувати основні зусилля на веденні позиційної оборони. Вони намагаються не допустити подальше просування наших військ до Державного кордону України. Противник з частковим успіхом штурмував у напрямку Тернова – Ізбицьке. Ворог закріпився на північній околиці міста. Та здійснив дистанційне мінування можливих шляхів висування наших підрозділів у районі Петрівки, що 20 км східніше Старого Салтова.  

На Слов’янському напрямку ворожі підрозділи основні зусилля зосереджували на штурмі Долини та Богородичного. Безуспішно. Ворог у рамках логістичного забезпечення військ замінив понад 100 одиниць пошкодженої броньованої та автомобільної техніки.

На Донецькому напрямку окупант основні зусилля зосередив на наступі з метою оточення наших військ у районах Сєверодонецька і Лисичанська, блокуванні шляхів логістичного постачання з Бахмуту. Продовжує заходи з поповнення втрат. У напрямку Кремінної та Старобільська росіяни перемістили понад 80 одиниць озброєння та військової техніки, зокрема важку броньовану техніку та артилерійські системи.

На Лиманському напрямку активних боїв не було. Ворог  продовжував обстріли позицій наших військ у районах Маяки, що 10 км північніше Слов’янська, та Серебрянка, 5 км північно-східніше Сіверська.

На Сєвєродонецькому напрямку ворог штурмував у Сєвєродонецька. Мав частковий успіх та відтіснив наші підрозділи з центру міста. Бої тривають. Росіяни обстріляли з артилерії позиції Сил оборони у районах Лисичанська, Сєвєродонецька, Тошківки.

На Бахмутському напрямку наші воїни успішно відбили штурм у напрямках Вікторівка – Врубівка та Комишуваха – Врубівка. Ворог відновив наступ у районі Золотого та закріплюється по рубежу Роти - Миронівка. Для покращення тактичного положення та оволодіння панівними висотами противник безуспішно вів штурм у напрямках Доломітне – Кодема, Доломітне – Новолуганське. Проводив повітряну розвідку БпЛА у районі Покровського.

На Курахівському напрямку ворог завдав авіаудару штурмовиками по позиціях наших військ у районі Красногорівки, що 15 км східніше Курахового.

На Авдіївському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках противник обстрілював наші війська вздовж лінії зіткнення, щоб перешкодити перекиданню резервів на інші напрямки.

На Південнобузькому напрямку ворог веде позиційну оборону. Його основні зусилля спрямовані  на утриманні раніше захоплених територій. Противник обладнав свої позиції у районах Шилової Балки та Придніпровського. З метою уточнення положення наших військ він вів повітряну розвідку БпЛА у районі Давидового Броду.

Російський агресор блокує цивільне судноплавство у північно-західній частині Чорного моря. У готовності до застосування ракетного озброєння в акваторії Чорного моря перебуває 6 носіїв крилатих ракет морського базування типу “Калібр”.