Завантажити ще

МАГАТЕ попередили про загострення ситуації на Запорізькій АЕС: Загроза ядерного тероризму

МАГАТЕ попередили про загострення ситуації на Запорізькій АЕС: Загроза ядерного тероризму
Фото: pixabay.com

У Держінспекції ядерного регулювання закликають Міжнародне агентство з атомної енергії сприяти негайному виведенню російських військ з Енергодару. Про це заявив в. о. голови Державної інспекції ядерного регулювання України - головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков у Facebook.

- Після захоплення Запорізької АЕС російські окупаційні війська – військові, а також представники російських державних компаній "Росатом" та "Росенергоатом" – постійно тероризують та безпосередньо загрожують життю співробітників та мешканців окупованого міста Енергодар, – заявив він.

При цьому ситуація посилюється постійними ракетними атаками території України з боку Росії, яка, ігноруючи можливі ризики та катастрофічні наслідки, спрямовує їх на атомні електростанції.

Зазначається, що було зафіксовано випадки прольоту крилатих ракет, схожих на "Калібр", над Южноукраїнською АЕС (04/16/2022), Хмельницькою АЕС (04/25/2022) та Запорізькою АЕС (04/28/2022).

– Ці акти ядерного тероризму в Росії відбуваються через відсутність чіткої позиції та ефективної відповіді МАГАТЕ на численні звернення України з цього питання, саме тому представники Росії переконані у своїй безкарності, – зазначив Коріков та висловив думку, що МАГАТЕ, представлене генеральним директором, перебуває під впливом російської пропаганди і має достовірної информацией.

- Ми закликаємо допомогти Україні у виконанні наших вимог щодо негайного виведення російських військ, військової техніки та особового складу "Росатома" з території ЗАЕС та міста Енергодар, що стало б найкращою гарантією безпечної роботи Запорізької АЕС, а також вимагати припинити обстріл території України крилатими та оперативно -тактичними ракетами, оскільки такі обстріли потенційно можуть призвести до планетарної катастрофи, більшої за її наслідками, ніж аварії на Чорнобилі та Фукусімі разом узяті, – наголосив Коріков.

Новини по темі: загрози МАГАТЕ АЕС