21 листопада
Завантажити ще

Прикордонники заперечили авторство фрази про "руський воєнний корабль"

Прикордонники заперечили авторство фрази про
Фото: Укрпошта

Справжнього автора культової фрази "Руський воєнний корабль, іди нах@й", прикордонника, чиє ім'я поки що не розкривається, вдалося визволити з російського полону. Про це 23 травня розповів начальник прикордонної застави "Острів Зміїний" Богдан Гоцький в ефірі національного телемарафону, повідомляє "УП".

Гоцький підтвердив, що доступ до радіостанції на Зміїному мали лише прикордонники, тож ніхто з військовослужбовців ЗСУ не міг вийти в ефір.

За словами Гоцького, росіяни, які висунули вимогу захисникам Зміїного здатися, пропонували також роботу, більшу зарплату, стабільність. Але, зберігаючи вірність присязі, прикордонники захищали українську територію.

В одного з військовослужбовців увірвався терпець, і він вказав напрямок російському кораблю. Ім'я героя прикордонники поки що не розкривають.

– Це мій підлеглий. Він був півтора місяці у полоні, наразі на волі, - стверджує начальник прикордонної застави на Зміїному.

Прикордонники не розкривали особистість автора знаменитої фрази, щоб не зашкодити йому в полоні. І поки що не можуть назвати його ім'я на користь безпеки, підтвердив спікер ДПСУ Андрій Демченко у коментарі "УП".

- Ім'я прикордонника, який сказав ці слова, не називали свідомо, бо розкриття його особи могло зашкодити йому у полоні. Наразі, на щастя, він у безпеці. В силу певних обставин ми ще на певний час залишимо його у секреті, - зазначив він.

Демченко наголосив: коли іменем героя почали цікавитися ЗМІ, ані ДПСУ, ані ЗСУ ніколи публічно цю тему не підтримували і з усіх сил намагалися не дати їй резонансу, щоб це не загрожувало нікому під час перебування у полоні.

Раніше авторство фрази "Руський воєнний корабль, іди нах@й" приписували морському піхотинцю Роману Грибову. Він також побував у полоні й повернувся до України 29 березня. Демченко уточнив, що медійна публічність Грибова певною мірою була операцією з інформаційного прикриття, яке гарантувало безпеку його побратимів – захисників острова, які потрапили у полон. А це і прикордонники, і воїни військово-морських, сухопутних та повітряних сил ЗСУ.