Вдень 9 травня ведуча програми «Право на владу» Наталія Мосейчук працювала у Берліні. Під час інтерв’ю росіяни напали на знімальну групу та намагалися побити журналістку. Все сталося у Трептов-парку, розповіла Мосейчук на своїй сторінці у Фейсбуці.
За її словами, знімальна група поїхала до парку, щоб відзняти, як росіяни у Берліні святкують День Перемоги.
- Ми щиро намагалися зрозуміти, скільки в цьому святі для них пам’яті, а скільки "побєдобєсія". Але росіяни, почувши українську мову, одразу почали говорити, що такого народу не існує і що нас треба вирізати. Причому з більшим запалом за чоловіків про це кричали російські жінки. Це жахнуло і спочатку ввело нашу знімальну групу в німий ступор. І тоді я просто спитала: хто відповість за Бучу? У відповідь - тільки угарні крики з наративів радянського зомбоящика. Жодного співчуття. Ніхто не опустив очі. Готові були іти в рукопашну, - пригадала ведуча.
Вона зізналася, що на той момент подумала, що «якщо росіяни, які давно для життя обрали Німеччину, не розуміють всієї ганебності війни, то жодний російський солдат, певно, цього не зрозуміє й поготів».
За словами Мосійчук, поліція нападника затримала. Відкрито адміністративну справу. Йому загрожує покарання - мінімум штраф, максимум, якщо він не має статусу в Німеччині, – «проблеми глибші».
- Я подивилася в очі цих людей. Агресивні. Навіжені. Ненависні. Я зрозуміла: вони- нелюди. Про це має знати увесь цивілізований світ, інакше нові Бучі трапляться в Молдові, Грузії, Прибалтиці, Польщі, а може, й в Німеччині. Адже головне гасло сьогоднішнього «побєдобєсія» тут, в Берліні, було : взяли Берлін один раз, візьмемо і вдруге. Це горлопанили люди, яким Німеччина надала побутовий комфорт і демократію. Вони невдячні. Морлоки. Імперія зла, що закінчується, - підсумувала журналістка.
9 травня на знімальну групу телеканалу "1+1" стався напад, під час якого зловмисники намагалися побити Наталію Мосейчук. Напад скоїли учасники акції на честь "Дня перемоги", які прийшли до меморіалу бійцям Червоної армії у Трептов-парку з георгіївськими стрічками та червоними прапорами, забороненими у Німеччині. Зловмисники напали на журналістів, вигукуючи заклики до насильства.