15 червня
Завантажити ще

Екс-командир полку «Азов»: Військові готують шлях зі звільнення Маріуполя

Екс-командир полку «Азов»: Військові готують шлях зі звільнення Маріуполя
Фото: t.me/polkazov

Українські військові працюють над підготовкою військового шляху визволення Маріуполя. Робота проходить із вищим керівництвом ЗСУ. Про це екс-командир полку захисників Маріуполя Максим Жорін розповів в інтерв'ю 24 каналу.

За його словами, перші півтора місяці після оточення Маріуполя було "абсолютно реально" провести військову деблокаду міста. Для цього процесу були необхідні, впевнений Жорін, відносно невеликі сили.

Екс-командир полку наголосив, що на той момент були сотні добровольців, готових піти деблокувати місто. Це незважаючи на те, що операція була б дуже складною та важкою.

Наразі провести одноетапну деблокаду вже неможливо, наголосив Жорін. Він додав, що, незважаючи на це, на даний момент, окрім дипломатичного процесу, все-таки триває процес з підготовки військової операції з розблокування міста. Вона може проходити в кілька етапів із попередньо звільненими іншими містами та перегрупуванням, пояснив Жорін.

Екс-командир полку додав, що часу на проведення звільнення Маріуполя потрібно дуже багато. Для просування вперед необхідно дочекатися доукомплектування технікою та артилерією.

- Ми готуємось і працюємо паралельно за двома напрямками: і у дипломатичному – для того, щоб їх врятувати і вивезти звідти, і у військовому, який у будь-якому разі реалізовуватимемо, – підкреслив військовослужбовець, запевнивши, що відносно військового способу деблокади обговорення йде тільки з найвищим керівництвом Збройних сил України.

Що ж до самих бійців, Жорін пояснив, що мають багато хоробрих військовослужбовців, готових на все для звільнення братів і деблокування Маріуполя. Проте він наголосив, що це операція не для одного підрозділу.

Маріуполь був оточений російськими окупантами на початку березня. Наразі місто майже повністю під контролем РФ - окрім заводу "Азовсталь", де полк "Азов" продовжує захищати українську територію та "давати на пироги" ворогам.