24 червня
Завантажити ще

Тарас Чорновіл: Будинок тітки висаджений у повітря, але архіву батька там не було

Тарас Чорновіл: Будинок тітки висаджений у повітря, але архіву батька там не було
Фото: ФБ Богдана Плахотнюка

Наприкінці квітня племінник трагічно загиблого політика та дисидента В'ячеслава Чорновіла Богдан Плахотнюк повідомив, що російські солдати знищили його батьківський будинок, у якому зберігався архів дядька.

"Знищені моє дитинство та юність... Знищено частково архів мого дядька - Героя України В'ячеслава Чорновіла; знищено всі книги з колишнього Фонду Чорновіла та понад 60 повних комплектів десятитомника Чорновіла, який упорядковувала мама; знищено архів тата - політв'язня радянської системи Миколи Плахотнюка - окрім кількох зошитів, які вилетіли під час вибуху", – написавна своїй сторінці у Фейсбуці Богдан Плахотнюк.

«КП в Україні» зателефонувала сину Чорновіла, народному депутату 3-6-го скликань Верховної Ради Тарасу Чорновілу, щоб дізнатися подробиці події.

- 25 лютого російські війська вже увійшли до населеного пункту, в якому знаходився будинок татової сестри Валентини Чорновіл. 28 лютого сусіди тітки розповіли, що побачили на нашому домі мітку. Як потім з'ясувалося, така ж мітка була і на будинку Любові Панченко, яка жила на іншому кінці села. І такі ж мітки були ще на кількох будинках, які належать людям із певного патріотичного середовища. Всі ці будинки, у тому числі й тітчин, були прицільно розбомблені, - розповідає Тарас Чорновіл і уточнює: - У будинок Валентини, очевидно, запустили спеціальний снаряд, який усе випалює. Від будинку залишилася тільки одна стіна, розплавилося скло. Все, що було всередині, перетворилося на попіл, хоча пожежі як такої не було. Гілки дерев над дахом будинку навіть не почорніли.

Нічого цінного із архіву В'ячеслава Максимовича не постраждало. Фото: Сергій Лепеха/Вікіпедія

Нічого цінного із архіву В'ячеслава Максимовича не постраждало. Фото: Сергій Лепеха/Вікіпедія

Натомість Тарас Чорновіл запевняє, що архів батька не постраждав. Нічого особливо історично цінного у знищеному будинку не зберігалося.

– Там ніколи жодного архіву батька не було. Усі справді важливі та цінні матеріали батька наразі знаходяться у Києві. Я їх брав у Валентини, відсканував та повернув назад, - каже Тарас Чорновіл. – Внаслідок бомбардування знищено кілька робіт «шістдесятників», особливо шкода картини Панченко. Також у будинку було близько 50 комплектів батьківського десятитомника з 11 книг кожен. Усього було видано кілька тисяч екземплярів таких десятитомників: частину роздано бібліотекам, багато книжок усе ще можна купити у книгарнях видавництва «Смолоскип».