24 червня
Завантажити ще

Маріуполь: "Азов" розповів про стан постраждалих від хімзброї. Найгірше – літній жінці

Маріуполь:
Фото: кадр з t.me/polkazov

Постраждалі внаслідок поширення ворогом отруйної речовини невідомого походження у Маріуполі перебувають у відносно задовільному стані. Цивільні контактували з речовиною мінімально, оскільки епіцентр ураження знаходився на відстані. Як повідомили у полку «Азов-Маріуполь», серед постраждалих найгірше почуває себе жінка похилого віку.

Наразі обстежити місце вибуху неможливо через ворожий вогонь. Основна симптоматика постраждалих: гіперемія обличчя, підвищення артеріального тиску, сухість та печія в ділянці ротоглотки, слизових ділянок очей.

- Поки що відомо, що ворогом були застосовані отруйні речовини або сильнодіючі отруйні речовини переважно задушливої дії. Втім, через знаходження у повній блокаді їхній токсикологічний аналіз неможливий. Водночас основним завданням є спостереження за станом особового складу та можливими наслідками від отруєння, - наголосили в полку.

Про використання отруйної речовини проти українських військових та цивільних осіб стало відомо увечері 11 квітня. За даними Офісу президента, це може бути фосфорні боєприпаси.

Фосфорні бомби містять білий фосфор - токсична речовина, яка при контакті з повітрям самозаймається. РФ підписала Конвенцію про заборону хімічної зброї. 24 березня голова Луганської обладміністрації Сергій Гайдай повідомив про удар фосфорними бомбами по Рубіжному.