Завантажити ще

Офіс генпрокурора повідомив екс-меру Рубіжного про підозру у колабораціонізмі

Офіс генпрокурора повідомив екс-меру Рубіжного про підозру у колабораціонізмі
Фото: https://vchasnoua.com

Керівник Луганської обласної прокуратури повідомив про підозру колишньому меру Рубіжного у колабораційній діяльності. Як повідомили у прес-службі Офіса генпрокурора, з 18 по 31 березня 2022 року підозрюваний, фактично самоусунувшись від виконання своїх повноважень Рубіжанського міського голови, вступив в злочинну змову з окупаційними військами РФ та представниками «ЛНР».

Отримавши від ворога пропозицію очолити окупаційну владу в м. Рубіжне, в порушення вимог Конституції та Законів України, Хортів добровільно погодився на неї.

- Крім того, підозрюваний, перебуваючи в окупованому російськими військами та незаконними збройними формуваннями м. Рубіжне, під час особистого прийому громадян разом з представниками окупаційних військ та в інтерв’ю представникам держави-агресора публічно підтримав рішення Російської Федерації від 24 лютого 2022 року щодо проведення на території суверенної держави України так званої «спеціальної воєнної операції», - додали у Офісі  генпрокурора.

Хортів також підтримав дії РФ та незаконних збройних формувань «ЛНР», спрямовані на захоплення території України, і публічно заперечив здійснення збройної агресії проти України. Він «закликав до співпраці з державою-агресором, збройними формуваннями, окупаційною адміністрацією РФ під виглядом побудови нового територіального утворення, а також до невизнання поширення державного суверенітету на тимчасово окуповані території України».

Досудове розслідування у кримінальному провадженні доручено слідчому управлінню Головного управління Нацполіції в Луганській області.