21 березня
Завантажити ще

Жителів Чернігівщини, які виїхали, закликали поки що не повертатися: потрібен час на відновлення

Жителів Чернігівщини, які виїхали, закликали поки що не повертатися: потрібен час на відновлення
Фото: facebook.com\Чернігівська ОДА

Незважаючи на бажання вимушених переселенців швидше повернутися додому, мешканців Чернігівщини просять почекати з поверненням: у регіоні проблема з комунікаціями - спочатку їх відновлюватимуть. Крім того, продовжується розмінування у місцях, де стояли російські окупанти. Про це у своєму телеграм-каналі 5 квітня написав голова Чернігівської ОВ В'ячеслав Чаус.

"Шановні жителі Чернігівщини, особливо чернігівці та мешканці населених пунктів поряд! Наразі ми дивимося на той трафік, який є, і розуміємо щире бажання мешканців Чернігова повернутися до своїх будинків. Є багато запитів, дзвінків, повідомлень про повернення. Не треба цього зараз робити", – закликав губернатор.

Чернігів буде відбудовано, але на це потрібен час, запевнив Чаус. Наразі велика проблема з комунікаціями міста, які на багатьох ділянках міста знищені, додав він.

"Що менше ресурсів наразі споживає Чернігів, то швидше ми його відновимо. Я розумію бажання кожного повернутися до міста, але прошу це бажання носити із собою в серці поки що", - написав глава регіону.

Коли комунікації буде відновлено та з'явиться можливість повернутися, мешканцям регіону, обов'язково про це скажуть. Їх, за словами губернатора, є комусь відновлювати, є відповідні служби, і, дай боже, вони це зроблять відносно швидко – наскільки це можливо в цих умовах.

"Дякуємо волонтерам у черговий раз. Ви молодці. Ви круті. Ви фантастичні. Дякуємо нашим Збройним силам. Далі з"холодною головою кожен із нас йде займатися своєю справою", - підсумував Чаус.

За даними мера Чернігова Владислава Атрошенка, місто знищено на 70%, нагадуючи місцями Бучу, місцями – Маріуполь.

Раніше повідомлялося, що мешканців Бучі, Ірпеня та інших звільнених населених пунктів у Київській області також просять не повертатися до регіону, оскільки це все ще небезпечно. Не поспішати із поверненням закликали і киян - про це їх попросив мер Віталій Кличко.