Завантажити ще

У Чернігівській області під обстріл потрапили журналісти телеканалів "1+1" та турецького TRT World

У Чернігівській області під обстріл потрапили журналісти телеканалів
Фото: facebook.com/media.1plus1

Журналісти телеканалу "1+1" та турецького англомовного TRT World потрапили під обстріл російських військ під Черніговом. Про це йдеться у заяві української медіагрупи.

Військовий кореспондент ТСН, заслужений журналіст України Андрій Цаплієнко отримав наскрізне уламкове поранення. Він повідомив, що все сталося 25 березня близько 16:50 під час обстрілу гуманітарного коридору до Чернігова.

- Там знаходилося багато громадянських людей та автомобілів, які чекали дозволу, щоб переправитися до Чернігова або забрати своїх рідних звідти. Після того, як безпілотник зафіксував скупчення людей, за 15 хвилин почався обстріл, - розповів своїм колегам Цаплієнко.

За його словами, спочатку почали стріляти зі смерчу, потім із артилерії калібром 122 мм, потім підключився міномет і на фінальному етапі – танк. Усе це тривало щонайменше 1,5 годин.

– Разом зі мною була знімальна група англомовного каналу TRT World. Незважаючи на те, що колеги є досвідченими військовими журналістами, вони були шоковані, адже вперше опинилися під таким потужним артилерійським обстрілом. Так само, як шоковані жорстокістю російських військових до мирного населення, - заявив український журналіст.

Поранення Андрія Цаплієнка лікарі оцінили у 5 балів і сказали, що йому дуже пощастило, журналіст потрапив під крапельницю.

Медіахолдинг 1+1 media звернувся до міжнародної професійної спільноти, громадських організацій, правозахисних ком'юнітів та журналістів з усього світу з проханням надати максимальний розголос та правове засудження подій в Україні. У компанії зазначили, що понад тиждень тому знімальна група ТСН потрапила під артилерійську атаку російських військ у Київській області.

- Закликаємо міжнародне співтовариство не мовчати! Не допускайте повторення злочинів проти журналістів та невинних людей! Україна потребує припинення вогню! - сказано у заяві.

За час повномасштабного нападу Росії на Україну за офіційними даними лише у Києві та області загинули п'ятеро журналістів та операторів. Серед них журналістка російського опозиційного видання THE INSIDER Оксана Бауліна та американський журналіст Бренд Рено, який писав для TIME.