8 червня
Завантажити ще

Знайомі розстріляних нацгвардійців: Молимося про їхнє швидке одужання

Знайомі розстріляних нацгвардійців: Молимося про їхнє швидке одужання
Фото: Національна поліція

Сьогодні близько 03.40 ранку на території "Південного машинобудівного заводу" 20-річний нацгвардієць Артем Рябчук розстріляв товаришів у службі. П'ять людей загинули - чотири чоловіки та жінка. Наймолодшому з них було 19 років. Ще п'ятеро поранені. У Дніпропетровській лікарні імені Мечникова знаходяться: Денис Наместник (2002 р.н.), Владислав Гуліда (1999 р.н.), Ігор Семенченко (1997 р.н.), Євген Мачула (2001 р.н.) та Жанна Шарова.

"КП в Україні" поспілкувалася зі знайомими постраждалих.

Займалася боксом і навчається заочно

22-річна Жанна Шарова родом із Харківської області. Навчається заочно у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ. Останні два роки служить у Національній гвардії України на контракті.

– Ми навчалися разом із нею на першому курсі на факультеті правоохоронної діяльності. Знаю, що в школі вона мала не дуже сильний потяг до навчання. Жанна більше захоплювалася спортом, – розповіла нам одна з одногрупниць Жанни. - Вона дуже цілеспрямована людина, знає, чого хоче, і досягає успіху в будь-якій початій справі. Кар'єра – найголовніше для неї. Жанна - дуже добра, приємна людина. Відмінна дочка та вірна подруга.

За словами співрозмовниці, Жанна протягом навчання як у школі, так і в університеті активно займалася спортом. І навіть досягла певних успіхів.

– Вона займалася у школі танцями. В університеті ходила на бокс та боротьбу. Навіть посідала призові місця на змаганнях. У поліції дуже хотіла працювати

, – додала наша співрозмовниця.

Знайомі сім'ї Жанни оголосили збирання коштів на її лікування.

«Мама дівчинки проживає в селі, сім'я не забезпечена від слова «зовсім». Зараз на її плечі лягли певні витрати, які непосильні. Дитина у тяжкому стані. Звичайно, лікування фактично безкоштовне, але той, хто з цим стикався, знає...» – повідомляється у пості про збирання грошей на лікування Жанни Шарової.

«Якою ж треба бути мерзотою, щоб випустити 3 кулі впритул у 22-річну дівчину – військовослужбовця Національної гвардії?! Дівчина отримала поранення в коліно, плече і, найважче, живіт. Наразі хірурги лікарні Мечникова борються за її життя. Вона втратила понад три літри крові», - написав на своїй сторінці у фейсбуці заступник міністра МВС Антон Геращенко.

«Молимося про якнайшвидше одужання»

Денис Наместник - наймолодший з тих, хто отримав поранення, йому 19 років. Він родом із Генічеська, де закінчив вище професійне училище.

- Цей хлопчина навчався у мене в групі. Відучився 3 курси на зварювальника-монтажника-муляра. Після навчання пішов служити до армії. Денис відмінний хлопець, дружелюбний, ніколи не був замішаний у конфліктах. Відповідальний, порядний, – каже колишня викладачка Дениса Наместника.

– Знаю Дениса особисто. Він дуже добрий хлопець. Про нього можна сказати лише позитивне. Дізналися про подію із соціальних мереж про те, що Денис постраждав

, – каже знайома Дениса.

За її словами, Денис із порядної родини.

- Ми молимося про якнайшвидше одужання Дениса та інших постраждалих. Дуже шкода загиблих, – додала жінка.

Денис Намісник (на фото зліва). Фото: instagram.com/d.viktorovich._

Денис Намісник (на фото зліва). Фото: instagram.com/d.viktorovich._

Колишній військовослужбовець: «Дідівщини там не було»

Серед загиблих на "Південмаші" нацгвардійців – молодший сержант Олександр Драган (1997 р.н.).

– Олександр на службі був близько року. Він контрактник. Те, що трапилося - це шок для мене. Дідівщини у частині особливо не було ніколи. Тим паче насильства. Максимум - могли пожартувати над кимось, - розповів нам колишній товариш у службі, який проходив службу в цій же військовій частині.

Як повідомляє управління ДБР у Полтаві, після розправи над товаришами у службі Артем Рябчук вранці сам зв'язався з правоохоронцями і здався їм. На той момент молодик перебував у селі та попросив випадкову жінку зателефонувати до поліції та повідомити про його місцезнаходження.

ДБР відкрило справу про умисне вбивство, а також про службову недбалість керівництва Національної гвардії.

Фото
Фото
27 Сiчня 202210:58

ОБЕРЕЖНО 18+