Завантажити ще

Командувач Нацгвардії Микола Балан подав у відставку після масового розстрілу у Дніпрі

Командувач Нацгвардії Микола Балан подав у відставку після масового розстрілу у Дніпрі
Фото: mvs.gov.ua

За кілька годин після масового розстрілу нацгвардійців у Дніпрі командувач Нацгвардії Микола Балан подав у відставку. Про це він оголосив на брифінгу в Дніпрі. Балан вилетів на місце відразу після того, як стало відомо про загибель на "Південмаші" чотирьох військовослужбовців та однієї цивільної жінки внаслідок стрілянини, яку відкрив нацгвардієць Артем Рябчук.

- З урахуванням того, що за будь-які дії несе відповідальність командир або командувач, сьогодні вранці я висловив бажання і написав рапорт міністру внутрішніх справ та клопотання перед президентом України про відставку та звільнення з посади командувача Нацгвардії, - заявив Балан.

Він також уточнив, що усунув від виконання обов'язків командування полку, де служили нацгвардійці, які задіяні в охороні "Південмашу", щоб вони не могли впливати на розслідування.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Артем Рябчук розстріляв товаришів у службі близько 03:40 ночі в Дніпрі на "Південмаші" 27 січня. У підсобному приміщенні, в якому він відкрив вогонь по людях, було близько 22 військовослужбовців. П'ятеро загинули - чотири чоловіки та жінка. Наймолодшому з них було 19 років. П'ятеро поранені, стан майже всіх – тяжкий.

Стрілець діяв холоднокровно, переміщався швидко, добивав контрольними пострілами тих, хто лежав на підлозі. Закінчивши стрілянину, прихопив із шафки запас патронів і лише тоді покинув приміщення.

Рябчука зі зброєю близько 9 ранку затримали неподалік Дніпра, у місті Підгородне, тільки після цього оточення з центральної прохідної "Південмашу" зняли. У ДБР розповіли, що, стрілець сам попросив одну з місцевих мешканок  повідомити поліцію про його місцезнаходження. Мотиви його вчинку поки що невідомі, слідство не виключає версію про знущання з боку товаришів у службі.

Володимир Зеленський вважає, що після розслідування інциденту мають бути кадрові висновки в Нацгвардії.