3 червня
Завантажити ще

Розстріл у Дніпрі: Артему Рябчуку оголосили про підозру за трьома статтями, серед них - "Дезертирство"

Розстріл у Дніпрі: Артему Рябчуку оголосили про підозру за трьома статтями, серед них -
Фото: екран з відео t.me/hyevuy_dnepr

Нацгвардійцю Артему Рябчуку, який розстріляв товаришів по службі вночі 27 січня на "Південмаші" в Дніпрі, пред'явлено підозру за трьома статтями. Обвинувачення вимагатиме для нього запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою без права внесення застави. Про це стало відомо на брифінгу ДБР.

Рябчуку було повідомлено про підозру за статтями: 115 ("Навмисне вбивство"); 408 ("Дезертирство") та 410 ("Викрадення, присвоєння, вимагання військовим зброї та боєприпасів").

Призначено низку експертиз, зокрема експерти перевірять психічний стан Рябчука на момент скоєння злочину, а також те, чи не перебував він у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння.

У ДБР зазначили, що на розслідування інциденту та причин, які могли призвести до трагедії (включно з гіпотезою про нестатутні відносини) кинуто максимальні ресурси - у Дніпрі працюють 18 слідчих з Києва та Полтави. З дозволу лікарів слідчі вже допитали одного з поранених, які перебувають у лікарні, як свідка.

Слідчі центрального апарату ДБР у Києві займаються розслідуванням щодо керівництва Нацгвардії.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Артем Рябчук розстріляв товаришів по службі близько 03:40 ночі в Дніпрі на "Південмаші" 27 січня. У підсобному приміщенні, в якому він відкрив вогонь по людях, було близько 22 людей. П'ятеро загинули - чотири чоловіки та жінка. Наймолодшому з них було 19 років. П'ятеро поранено, стан майже всіх тяжкий.

Стрілок діяв холоднокровно, переміщався швидко, добивав контрольними пострілами тих, хто лежав на підлозі. Закінчивши стрілянину, прихопив із шафи запас патронів і лише тоді покинув приміщення.

Рябчука зі зброєю близько 9-ї ранку затримали неподалік Дніпра, у Підгородному, тільки після цього оточення з центральної прохідної "Південмашу" зняли. У ДБР розповіли, що, стрілець сам попросив одну з мешканок села повідомити поліцію про його місцезнаходження. Мотиви його вчинку поки що невідомі, слідство не виключає версію про знущання з боку товаришів по службі.

Володимир Зеленський вважає, що після розслідування інциденту мають бути зроблены кадрові висновки в Нацгвардії.