4 червня
Завантажити ще

У Києві невідомі повідомили про замінування всіх шкіл

У Києві невідомі повідомили про замінування всіх шкіл
Фото: facebook.com/vinn.police

Повідомлення про замінування всіх шкільних закладів надійшло до call-центру СБУ вранці у п'ятницю, 21 січня. Наразі поліція перевіряє цю інформацію, повідомив "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Головне управління Нацполіції у Києві.

"Є повідомлення про нібито мінування всіх шкіл Києва. Повідомлення надійшло до call-центру СБУ. Поліція здійснює перевірку інформації", - коротко повідомили агентству.

Масові повідомлення щодо мінування будівель, у тому числі й шкіл, останніми днями надходять правоохоронцям по всій Україні. Аноніми повідомляли про вибухівки у навчальних закладах Миколаєва, Черкас, Одеси, Дніпра та інших міст. У столиці також напередодні було «заміновано» Офіс президента.

Поки що жодне з повідомлень не підтвердилося. Проте правоохоронці відпрацьовують усі повідомлення, що надходять, виїжджаючи на місця та перевіряючи їх на можливу наявність вибухових речовин.

За даними СБУ, масові "мінування" є інструментом за умов гібридної агресії Росії проти України. У відомстві вважають, що мета зловмисників - створити напругу та панічні настрої у суспільстві. У зв'язку з цим у спецслужбі закликали українців не панікувати та зберігати спокій.

З березня 2021 року в Україні посилили покарання за свідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, що загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками. Тепер за це загрожує в'язниця від двох до восьми років.