Завантажити ще

Папа Бенедикт XVI став фігурантом справи про насильство священиків над дітьми

Папа Бенедикт XVI став фігурантом справи про насильство священиків над дітьми
Фото: REUTERS/Тоні Джентіле/Фотофайл.

Колишній Папа Римський Бенедикт XVI нібито не вжив заходів у чотирьох випадках насильства священиків над дітьми, про які він був у курсі. Про це з посиланням на німецьке розслідування навколо католицької церкви повідомляє Deutsche Welle.

Розслідуванням займалися спеціалісти юридичної компанії Westphal Spilker Wastl (WSW). Вони зробили висновок, що Бенедикт XVI, який на той час був архієпископом Мюнхена Йозефом Ратцінгером, проявив бездіяльність. Бенедикт XVI заперечує звинувачення.

У звіті, який зробили на замовлення католицької церкви, заявили, що архієпископу повідомляли про факти жорстокого поводження з дітьми, але він не відреагував. Священикам, яких звинувачували у насильстві, дозволили й надалі служити, а їхнім жертвам не надали допомоги.

- Ми вважаємо, що його можна звинуватити в неправомірних діях у чотирьох випадках щодо зловживань, скоєних під час його перебування на посаді архієпископа. У всіх випадках винні залишалися працювати пасторами, заявив адвокат Мартін Пуш.

У цій справі також фігурує Рейнхард Маркс, який зараз обіймає посаду архієпископа Мюнхена. Маркс нібито не втрутився у дві справи про зловживання.

У звіті WSW повідомили про щонайменше 497 випадків жорстокого поводження з дітьми у період з 1945 до 2019 року. Більшість жертв – хлопчики. У Ватикані висловили "сором і каяття" у зв'язку зі злочинами.

Новини по темі: Педофілія Папа Римський