Завантажити ще

У київській лікарні підробляли COVID-сертифікати, до схеми причетна екс-заступник міністра соцполітики

У київській лікарні підробляли COVID-сертифікати, до схеми причетна екс-заступник міністра соцполітики
Фото: t.me/kyiv_pro_office

Правоохоронці викрили у Києві протиправну схему збагачення за участю голови діагностичного центру та її посібників. Вони вимагали хабарі з практикуючих лікарів, а також  організували схему з підробки свідоцтв про вакцинацію громадян від COVID-19. У цій схемі брали участь колишні урядовці. Про це повідомляє прес-служба Київської міської прокуратури.

Слідство встановило, що керівник Київського дитячого діагностичного центру організувала схему, за якою підлеглі лікарі щомісяця відраховували їй частину своєї заробітної плати для того, щоб продовжувати працювати в цій установі.

- Задокументовано здирство та отримання зазначеною посадовою особою грошових коштів від лікарів на суму 46 тисяч гривень. Після чергової передачі неправомірної вигоди у розмірі 30 тисяч гривень її затримали, – розповіли правоохоронці.

Крім цього, встановлено, що у цій схемі брали участь також колишній радник заступника голови КМДА та екс-заступник міністра соціальної політики України.

Як пише "РБК-Україна", йдеться про Олександру Чуркіну, яка раніше обіймала посаду заступника міністра.

"Вони організували внесення до інформаційної системи Helsi.me свідомо неправдивих відомостей про вакцинацію громадян від COVID-19 без її фактичного проведення за грошову винагороду у розмірі 250 доларів, повідомили у прокуратурі. Двоє з учасників групи здійснювали пошук потенційних клієнтів та приймали від них замовлення, після чого передавали дані про замовників директорові закладу охорони здоров'я, яка надсилала відповідні списки лікареві. Надалі відомості про нібито здійснену вакцинацію цих громадян вносилися іншим учасником групи до електронної системи eHealth для подальшого завантаження до Єдиного порталу державних послуг "Дія", - повідомили у прокуратурі.

Наразі на підставі ухвал суду проводять обшуки за місцями роботи та проживання фігурантів кримінального провадження. Під час обшуків вилучено мобільні телефони, чернові записи, а також копії паспортів громадян України, які підтверджують протиправну діяльність.

Як уточнили правоохоронці, ще до початку проведення обшуку одна із фігуранток викинула свій мобільний телефон у вікно, а інша – сховала гаджет вимкненим за шафою.

Голову медзакладу затримали за підозрою у скоєнні кримінального правопорушення, ще трьом фігурантам справи повідомили про підозру.