Завантажити ще

В Україні викрили схему продажу немовлят за кордон, у якій замішані лікарі клінік

В Україні викрили схему продажу немовлят за кордон, у якій замішані лікарі клінік
Фото: facebook.com/UA.National.Police

Правоохоронці викрили злочинну групу, яка продавала українських дітей іноземцям. За попередніми даними, на цьому зловмисники заробили понад 1,2 мільйона євро. Організаторами схеми були власники приватних медичних клінік. Шістьом учасникам уже повідомили про підозру. Про це повідомляє Національна поліція України.

- Зловмисники вербували незаможних жінок для участі у програмі так званого сурогатного материнства. Народжувати немовлят жінки виїжджали до Чеської Республіки. Водночас у жодних медичних документах не йшлося про сурогатне материнство, але вказувалося, що немовлята народжені за стандартною процедурою. У свідоцтві про народження дітей матір'ю вказували громадянку України, а батьком – іноземця. Після цього українок змушували оформити відмову від батьківських прав на користь іноземців, – розповіли правоохоронці.

Відомо, що за три роки злочинної діяльності організатори отримали від продажу немовлят понад 1,2 мільйони євро. За кожну вдалу угоду організатори отримували 50-70 тисяч євро.

Щоб простежити весь ланцюжок злочинних дій, у спецоперації також задіяли працівників міжнародної слідчої групи, до складу якої входили чеські та шведські правоохоронці. Розслідування продовжується.