1 квiтня
Завантажити ще

Офіс генпрокурора повідомив командиру ПВК "Вагнер" про підозру

Офіс генпрокурора повідомив командиру ПВК
Фото: usanashimiglazami.mirtesen.ru

Українські правоохоронці повідомили про підозру у зазіханні на територіальну цілісність України керівнику приватної російської військової компанії " Вагнер ". Про це сповістила пресслужба Офісу генерального прокурора України.

- Громадянину Російської Федерації – керівнику приватної військової компанії "Вагнер" повідомили про підозру у зазіханні на територіальну цілісність та недоторканність України, а також у пособництві ведення агресивної війни (ч. 3 ст. 110, ч. 5 ст. 27, ч.2 ст.28, ч. 2 ст.437 КК України), - наголосили у Офісі генпрокурора.

У ньому не уточнюється ім'я підозрюваного, проте джерела українських агенцій у правоохоронних органах повідомили, що йдеться про Дмитра Уткіна.

Що відомо про Дмитра Уткіна

Уткін – російський офіцер спецназу ГРУ, підполковник запасу, кавалер чотирьох орденів Мужності. Вважається засновником приватної військової компанії ПВК "Вагнер". У червні 2017 року санкції проти нього запровадили США.

За даними слідства, він причетний до посягання на територіальну цілісність та недоторканність України, а також ведення агресивної війни. Російський громадянин, очолив ПВК для реалізації  таємних військових операцій РФ.

За даними слідчих, у період з липня 2014 до березня 2015 року він знаходився на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей. Командував підпорядкованими йому підрозділами бойовиків ПВК "Вагнер", які спільно з підрозділами регулярних військ РФ та незаконних збройних формувань вели бойові дії проти ЗСУ.

У справі продовжується досудове розслідування. Вирішується питання щодо оголошення підозрюваного у міжнародний розшук для притягнення до кримінальної відповідальності за злочини проти державної безпеки України.

У грудні поточного року ЄС затвердив санкції проти ПВК «Вагнер » та трьох енергокомпаній.