30 вересня
Завантажити ще

У Франції затримали підозрюваного у вбивстві журналіста Хашоггі

У Франції затримали підозрюваного у вбивстві журналіста Хашоггі
Фото: REUTERS/Сара Силбігер

В аеропорту Руассі поблизу Парижа французькі правоохоронці затримали чоловіка, підозрюваного у вбивстві саудівського журналіста Джамаля Хашоггі. Про це повідомляє " Reuters ".

- Заарештований був колишнім співробітником Королівської гвардії Саудівської Аравії, який може бути причетний до вбивства Хашоггі. Його було затримано в аеропорту Руассі перед вильотом - він мав квиток на літак до столиці Саудівської Аравії, - зазначає видання.

Як пише " ВВС ", ім'я затриманого - Халед Аед Алотаїбі, раніше він служив у саудівській королівській гвардії. За даними журналістів, підозрюваний, який розшукується Інтерполом, намагався полетіти під своїм ім'ям.

- Він готувався вилетіти в Ер-Ріяд під своїм ім'ям і, ймовірно, на паспортному контролі виявилося, що Алотаїбі знаходиться в базі осіб Інтерполу. Питання про екстрадицію затриманого до Туреччини вирішить суд, – зазначено у повідомленні.

Йдеться про журналіста Джамеле Хашоггі, який у 2017 році залишив королівство та переїхав до США, де писав статті про ситуацію в країні для газети Washington Post. Журналіст різко висловлювався про зовнішню та внутрішню політику в абсолютній монархії.

Хашоггі зник 2 жовтня 2018 року під час візиту до генконсульства Саудівської Аравії до Стамбула. Представники королівства спочатку наполягали у тому, що він залишив консульство живим. Проте 19 жовтня в Ер-Ріяді таки визнали, що журналіста було вбито всередині будівлі. За їхніми словами, він загинув через бійку. Його тіло не було знайдено.

У 2019 році Саудівська Аравія заявила, що журналіст став випадковою жертвою агентів, надісланих до Туреччини, щоб переконати його повернутися до королівства. Тоді саудівський суд засудив до страти п'ятьох людей, яких суд вважав причетними до вбивства. Ще троє обвинувачених отримали тюремні строки.