Завантажити ще

СБУ направила до суду справу Семенченка, підозрюваного у створенні ПВК

СБУ направила до суду справу Семенченка, підозрюваного у створенні ПВК
Фото: facebook.com/dostali.hvatit

Дев'ятеро людей, підозрюваних у створенні приватної військової компанії, постануть перед судом. Серед них – колишній народний депутат Семен Семенченко. Слідчі вже направили обвинувальний акт до Шевченківського районного суду Києва. Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України.

- Загалом у кримінальному провадженні повідомлено про підозру та направлено обвинувальний акт щодо 9 осіб. Наразі досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено, вручено обвинувальні акти підозрюваним та адвокатам, - зазначили в СБУ.

За даними відомства, під час розслідування було встановлено, що Семен Семенченко та інші організатори утворили на території України незаконне збройне формування з організаційною структурою військового типу.

- У НВФ входили переважно колишні військовослужбовці та учасники бойових дій. Члени формування проводили військову, стройову та фізичну підготовку. На їхньому озброєнні знаходилася вогнепальна зброя та вибухівка, - зазначено в повідомленні.

Також СБУ зібрала доказ того, що Семенченко здійснив терористичний акт у липні 2019 року. Йдеться про постріл із ручного протитанкового гранатомета до будівлі, де розташоване ТОВ «Інформаційне агентство «112 Україна».

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

24 березня СБУ заявила про викриття приватної військової компанії, яка постачала в Україну військові товари із Росії. В організації компанії звинуватили добровольчий батальйон "Донбас", який створив у 2014 році екс-нардепа Семена Семенченка та "позаштатного спецагента НАБУ" Євгена Шевченка. Цього ж дня обидва фігуранти були затримані силовиками. Суд обох підозрюваних відправив під варту.

У чому підозрюють Семена Семенченка:

  • ч. 3 ст. 27 Кримінального кодексу "Види співучасників";
  • ч. 2 ст. 258 Кримінального кодексу "Терористичний акт";
  • ч. 2 ст. 28 Кримінального кодексу "Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією";
  • ч. 2 та ч.3 ст. 260 Кримінального кодексу "Створення не передбачених законом воєнізованих чи збройних формувань";
  • ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу "Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами чи вибуховими речовинами".