Завантажити ще

У Дніпрі посеред жовтня розцвіли крокуси у парку

У Дніпрі посеред жовтня розцвіли крокуси у парку
Фото: Тетяна Демченко/pixabay.com.

У парку Шевченка у Дніпрі очевидці сфотографували галявину квітучих крокусів рідкісного для тутешніх країв виду шафран чудовий. Ландшафтний дизайнер Тетяна Демченко надіслала фото квітів виданню " Дніпро вечірній ".

- Якщо від колонади йти вниз у бік "Маяка", то праворуч і знаходиться ця галявина. Розміром приблизно – 5 х 7 метрів. Назва квітки – крокус чудовий. Вигляд дуже рідкісний. Це єдина відома популяція крокусів у всіх парках Дніпра, – прокоментувала подію Тетяна Демченко.

Шафран прекрасний - пізноквітучий вид крокусів. У природному середовищі росте на луках і узліссях лісу з серпня до жовтня. Бульбоцибулинна, багаторічна, трав'яниста рослина, що відноситься до сімейства Ірисових.

У середньому висота шафрану прекрасного становить 10 – 40 сантиметрів. Він не утворює суцвіть. Під час цвітіння на стеблі утворюються рожево-бузкові довгі трубки, які проростають з бульбоцибулини. На трубках знаходиться маленька жовта квітка до 6 сантиметрів завдовжки. Квітки прямо-загострені, світло-лілові. Уздовж пелюсткою йдуть три пурпурові смужки.

Тетяна Демченко,

Тетяна Демченко,

Тетяна Демченко,

Тетяна Демченко,

Тетяна Демченко,

Тетяна Демченко,