Завантажити ще

Адвокат заявив, що скарги на вбивцю шестирічної Мирослави надходили з 2016 року

Адвокат заявив, що скарги на вбивцю шестирічної Мирослави надходили з 2016 року
Фото: Національна поліція.

Адвокат сім'ї шестирічної Мирослави Третяк з Харкова Артем Донець дав прес-конференцію. Донець заявив, що перед убивством дівчинку двічі згвалтували. Про це повідомляє Depo.Харків.

- У Вовчанському районному суді розглядається справа, яка стосується примусових заходів виховного характеру. І особа, найбільш ймовірно вчинила цей злочин, 13-річний хлопець, сусід Мирослави - сім'ї жили в сусідніх квартирах, є особою, яка згідно із законом не може бути притягнуто до кримінальної відповідальності у цій справі. Йдеться про вбивство і зґвалтування, - сказав Донець. - Вся сім'я - і мати, і батько, і старша сестра - знаходяться в дуже глибокій психологічній кризі. Вони не просто надламана. Вони зламані. Мирослава-звірячому вбита. Двічі згвалтована шестирічна світла дівчинка. Зараз в матеріалах кримінального провадження є докази того, що було два протиправних контакту.

Через те, що підозрюваний не досяг 14-річного віку, єдине можливе покарання - заходи виховного характеру.

- Одним з можливих варіантів таких заходів є приміщення такої особи на певний термін в спеціальне виховно-корекційна установа. І, власне, з таким клопотанням прокуратура звернулася до суду, - сказав Донець. - Однак, на думку батьків Мирослави і по моєму персональному думку, такі заходи впливу щодо такого резонансного і жахливого, і жорстокого злочину, який був скоєний відносно шестирічної Мирослави, є неадекватно м'якими і, на жаль, повною мірою не відповідають тим вимогам, які висувають батьки.

Мати підозрюваного позбавлена батьківських прав

Адвокат підкреслив, що скарги на підозрюваного 13-річного Богдана Ф. надходили з 2016 року. Скаржилися однокласники і діти з інших класів, які навчалися з Богданом, а також батьки дітей і сусіди. Представники держави, за словами Дінця, знали про девіантну поведінку підлітка.

- У нього була сім'я неповна на той момент. Виховувався матір'ю, яка була позбавлена батьківських прав та піклування над іншими дітьми, над сестрами 13-річного хлопця. Уже з цього аспекту виникає питання: чому держава не побачило необхідності перевірки і належного контролю якості життєвих і педагогічних умов і умов зростання і виховання цієї дитини? - сказав адвокат. - Ця сім'я, вона була на обліку як соціально неблагополучна. І мав бути регулярний контроль того, в яких умовах дитина живе, і чи адекватні ці умови для зростання хлопця. Сім'я жила в квартирі, яка була пошкоджена в результаті пожежі, там не було електрики, водопроводу і водовідведення.

У те, що трапилося сім'я звинувачує представників держави

За словами адвоката, Богдан ображав дітей, порушував громадський порядок, погано вчився, конфліктував з учителями, топив у туалеті цуценят і кошенят.

- Тому батьки Мирослави хочуть, щоб держава змінила свої підходи і ставлення до таких родин і дітям, які мають девіантну поведінку, - сказав Донець. - У нашій державі існує досить велика кількість законів, норм, постанов та інших інструкцій про те, як повинні поводитися представники держави, державних органів в таких ситуаціях, яка склалася з 13-річним хлопцем, який вбив Мирославу і згвалтував її. Ситуація, яка сталася з Мирославою, сталася через те, що держава належним чином не виконувала свої обов'язки.

Сім'я Мирослави зажадала 100 мільйонів гривень моральної компенсації від держави. У позові вказали 11 відповідачів, в числі яких поліція, органи освіти (школа, регіональне освіту), Мінсоцполітики та уповноважені особи, місцеві депутати, органи місцевого самоврядування.

- Це безпрецедентно велика сума в таких справах в історії України, і я сподіваюся, що це стане певним прецедентом, який буде мати ім'я Мирослави Третяк і буде нагадувати державі, що кожна дитина або кожна людина з девіантною поведінкою, який є потенційно небезпечним для суспільства, може коштувати державі таких грошей, - заявив Донець.

Ще 7 тисяч гривень родичі дівчинки вимагають у матері підозрюваного. Йдеться про компенсацію витрат на похорони дівчинки.

Історія питання

Тіло шестирічної Мирослави Третяк виявили увечері 28 липня в покинутому будинку в Старому Салтові (Харків). На тілі були забої голови та обличчя. За версією слідства, Мирославу вбив її 13-річний сусід, з яким її бачили напередодні. Відкрили кримінальне провадження за ч. 2, п. 2 ст. 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України.