Завантажити ще

Уряд не відмовився від ідеї економічного бронювання від мобілізації, - Веніславський

Уряд не відмовився від ідеї економічного бронювання від мобілізації, -  Веніславський
Фото: wikimedia.org

Питання щодо економічного бронювання від мобілізації продовжує бути актуальним. Проте наразі немає напрацьованих алгоритмів, які б дозволили сказати, що воно буде запроваджено. Про це член комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки народний депутат Федір Веніславський розповів в інтерв’ю «РБК-Україна».

– Під час години запитань до уряду в п'ятницю це було одним із питань від народних депутатів. На нього відповідав і міністр економіки, і міністр фінансів, і заступник міністра економіки, і прем'єр-міністр України. Питання щодо економічного бронювання розглядається, - зазначив Веніславський.

Він висловив сумнів щодо того, що це питання ”абсолютно безболісно пройде у парламенті”.

- Це дуже сенситивне питання, воно має дуже багато наслідків з точки зору соціальної справедливості та відповідності Конституції. Тому я не думаю, що в дуже короткостроковій перспективі це питання буде вирішено, - сказав член комітету ВР.

Так, Веніславський вважає, що подібне рішення може не відповідати Конституції України, тому що буде порушено принцип рівності. Паралельно представники комітету економічного розвитку вважають, що це потрібно для економічної підтримки. 

- Це питання дуже складне, неоднозначне, але говорити про те, що вже є якісь ідеї, як його вирішити, на даний момент я не можу, - підсумував Веніславський.

  • 1 січня Forbes написав, що в Офісі президента розглядають можливість запровадження автоматичного бронювання від мобілізації у разі сплати людиною 6000 грн податку на доходи (ПДФО) на місяць. Наявність цієї ідеї у подібному форматі підтвердили чотири співрозмовники видання у фракціях «Слуга народу» та «Голос», а також консультант Офісу президента.  6 січня стало відомо, що Офіс президента відмовився від цієї ідеї. 
  • 27 березня комітет Верховної Ради з питань національної безпеки без обговорення відхилив ініціативу щодо броні від мобілізації за рівнем заробітної плати.