25 травня
Завантажити ще

Монетний двір Канади передасть Україні всю виручку від продажу монет із писанкою

Монетний двір Канади передасть Україні всю виручку від продажу монет із писанкою
Фото: mint.ca

Королівський канадський монетний двір у Оттаві направить усі гроші, отримані від продажу щорічного випуску золотих та срібних монет "Писанка" на гуманітарну допомогу Україні. Про це повідомляється на сайті відомства.

- Ваша витончена срібна писанка 2023 року виконана у трипільському художньому стилі, заснованому на малюнках доісторичного глиняного посуду та виконаного у природних тонах. А на золотій монеті-писанці із чистого золота 99,99% улюблена квіткова емблема українського народу (соняшник) оточена символами, що святкують повернення сонця, а разом із ним і настання весни, - зазначили у монетному дворі.

Монети із зображенням української писанки випущені тиражем відповідно 7,5 тис. та 275 штук, і за номіналом відповідно 20 та 250 канадських доларів. Ціна за них становить 139,95 та 6999,95 канадських доларів.

-Вчора Канадське Королівське монетне подвір'я випустило неймовірно красиву монету із зображенням української писанки… Уся колекція, а це 7500 монет, була повністю розпродана за день, - повідомила посол України в Канаді Юлія Ковальов.

Як зазначено в повідомленні, загальна сума від продажу монет за заявленою вартістю становитиме 2,97 млн. канадських доларів (близько 2,23 мільйонів доларів США).