Програма обміну лампочок, про яку ми писали місяць тому, стартувала лише з 30 січня. Тому всі, хто безуспішно обивали пороги «Укрпошти» у січні, можуть із новими силами взятися за справу у лютому.
Як пояснили в «Укрпошті», 30 січня обмін ламп розпочали відділення в обласних центрах, у середині місяця обмінювати почнуть у великих містах, а до кінця лютого – у селах.
Нагадаємо, що у відділеннях «Укрпошти» українці віком від 18 років можуть обміняти п'ять ламп розжарювання на енергозберігаючі LED-лампи. Щоправда, експерти до цієї ідеї поставилися скептично, пояснюючи, що така ініціатива просто вб'є вітчизняних виробників лампочок. І замість купувати лампи в Європі, логічніше було б дати держзамовлення на українські заводи.
У лютому "Укрнафта" запускає власну паливну картку. Спочатку нею зможуть скористатися військові, споживачі критичної інфраструктури та юрособи (зараз відбувається тестування системи), але у планах компанії розвивати послугу і для населення.
Картка UKRNAFTA дасть можливість купити прогнозовану кількість якісного палива на день, місяць або рік роботи вперед. Також з її допомогою можна буде оперативно змінювати ці обсяги, залежно від потреб.
Оформити заявку на картку можна, звернувшись до комерційного підрозділу компанії naftacards@ukrnafta.com.
"Укрзалізниця" продовжує боротися з перекупниками.
Нагадаємо, що восени "УЗ" змінила правила, які сильно ускладнили перепродаж квитків на найпопулярніші міжнародні рейси (зокрема, №67/68 Київ - Варшава - Київ). З листопада 2022 року всі квитки на цей напрямок були переведені виключно в онлайн-канали (додаток, чат-бот та офіційний сайт УЗ), при цьому було введено обмеження не більше чотирьох квитків в одні руки. Продаж відкривається рівно за 20 днів до дати поїздки о 08.00.
З 28.01.2023 введено ще одне коригування, яке не залишить спекулянтам жодних шансів, а пасажирам дозволить простіше знаходити квитки. Тепер усі повернені квитки вводитимуться в систему чітко за один день до дати поїздки між 08.00 та 0900 ранку.
Тому радять в "УЗ", якщо ви не встигли придбати квиток за 20 днів, тепер не потрібно полювати за ним щодня або звертатися до «перекупників». Все, що слід зробити – це дочекатися напередодні дати поїздки та спробувати придбати повернутий квиток у чіткий проміжок часу.
Квитки, які будуть здані «день на день», повернуться до системи не пізніше ніж через 30 хвилин після здавання.
Усіх, хто зіткнувся з порушеннями у продажу квитків, просять повідомляти про це на адресу service@uz.gov.ua.
З 1 лютого 2023 року у Києві діятимуть нові рахунки для сплати ЄСВ. Про це повідомили у головному управлінні ДПС у Києві.
Наступного місяця єдиний внесок на державне загальнообов'язкове соціальне страхування слід сплачувати на рахунки 3556, відкриті на ім'я ГУ ДПС за 201-204 символами звітності.
Уточнити реквізити для оплати платежів можна тут.
З 1 лютого одержувачі субсидій при оплаті комунальної платіжки повинні спочатку отримати кошти від держави, а потім компенсувати ними частину суми самостійно. Це сталося тому, що з січня 2023 року пільги на оплату житлово-комунальних послуг виплачуються лише у грошовій формі.
Тим, хто раніше отримував субсидії у готівковій формі, а також тим, хто звернувся за наданням виплати у грудні 2022-го та пізніше, ПФУ перераховує кошти на їхні рахунки у банках або для виплати через «Укрпошту».
Пенсіонерам, які до грудня 2022 року отримували субсидії у грошовій безготівковій формі, виплата перераховується на пенсійні рахунки в банках або через відділення «Укрпошти», де вони отримували пенсійні виплати.
Не пенсіонерам кошти перераховуються на поточні рахунки, які відкриті ПФУ в Ощадбанку. Якщо людина хоче отримувати кошти на виплату пільг на рахунок, відкритий в іншому банку, або через відділення «Укрпошти», вона має звернутися з відповідною заявою до територіального органу ПФУ.
Експерти обнадіюють: найближчим часом в Україні дещо може подешевшати. Зокрема, йдеться про овочі тривалого зберігання – картоплю, буряк, моркву, цибулю. Аналітики пояснюють, що виробники цих культур або закладають свою продукцію на склади тривалого зберігання, щоб продати за вигіднішою ціною взимку-навесні, або продають фактично "з полів" за більш низькою ціною через відсутність сховищ.
У той же час решта цін продовжить впевнений рух вгору, а найшвидше дорожчатимуть найпопулярніші продукти – олія, сир, яйця тощо. За прогнозами експертів, у лютому подорожчання становитиме 4-5%, а за підсумками 2023 року, їжа подорожчає на 30-40%.