17 травня
Завантажити ще

В Україні стартувала програма обміну ламп розжарювання на LED (оновлено)

В Україні стартувала програма обміну ламп розжарювання на LED (оновлено)
Фото: facebook.com/yulia.svyrydenko

В Україні стартувала програма обміну ламп розжарювання на енергозберігаючі LED-лампи. Про це у понеділок, 30 січня, повідомила перший віцепрем'єр, міністр економіки Юлія Свириденко.

- Обмін ламп розжарювання на енергозберігаючі LED-лампи. Сьогодні, 30 січня, ми запускаємо програму для населення, яка допоможе зменшити суму в платіжках та покращити ситуацію з енергоефективністю в країні… Обмін може провести кожен повнолітній громадянин України. Приносите 5 ламп розжарювання - отримуєте 5 світлодіодних, - написала вона у фейсбуці

Обміняти лампи можна у відділеннях “Укрпошти”. Зараз послуга доступна в обласних центрах (крім тимчасово окупованих Донецька, Луганська, Сімферополя та міста Севастополя), а також в містах Кривий Ріг, Краматорськ та Покровськ. 

Існує два способи обміняти лампи: залишити заявку через застосунок “Дія” або прийти у відділення “Укрпошти” та пред'явити паспорт та ідентифікаційний код.

На сторінці сервісу “Дія” повідомили, що треба оновити застосунок, натиснути “Послуги”, обрати “Обмін лампочок”, вказати номер телефону та відділення “Укрпошти”, зазначити тип та кількість світлодіодних ламп, які ви бажаєте отримати.

- Далі ви отримаєте push-сповіщення із підтвердженням, що в обраному відділенні є потрібна кількість ламп. З цього моменту маєте 5 робочих днів, щоб обміняти лампи на "Укрпошті", - йдеться у повідомленні.

Генеральний директор “Укрпошти” Ігор Смілянський попередив у своєму телеграм-каналі, що лампочки можуть бути різними.

- Завчасно хочу попередити, що постачальники в короткий термін збирали лампочки по всій Європі, тому вони можуть бути різними. Просимо поставитись до цього з розумінням та позитивом. Чи будуть через це виникати кумедні ситуації по типу «мені не подобається теплота світла від лампи, не так гарно бачу кількість втрат російської армії» чи “а у сусідки червона коробочка, а в мене зелена, чому це мені дали таку?” Обов’язково будуть, - написав він.

Він додав, що для старту програми навмисно обрали кінець місяця та початок нового, коли немає оплат комунальних платежів та доставки пенсій. 

Станом на зараз у відділеннях "Укрпошти" є шість мільйонів 600 тисяч ламп. До кінця лютого в Україну надійде 20 мільйонів ламп в рамках програми. Нові надходження будуть у березні. Загалом Україна має підтвердження про 35 млн ламп, з них 30 млн - від ЄС, ще 5 млн - від уряду Франції. Київ продовжує перемовини з партнерами, які могли б надати лампи додатково. Ціль уряду - провести для українців заміну 50 млн ламп.

13 грудня Володимир Зеленський на міжнародній конференції про солідарність із народом України у Парижі попросив для України 50 мільйонів LED-ламп.

Стартувала програма обміну ламп розжарювання на LED. Фото: facebook.com/yulia.svyrydenko

Стартувала програма обміну ламп розжарювання на LED. Фото: facebook.com/yulia.svyrydenko

Новини по темі: Електроенергія Лампі Дія