Завантажити ще

Нацбанк скасував обмеження курсу продажу валюти

Нацбанк скасував обмеження курсу продажу валюти
Фото: Crystal_L/pixabay.com

Обмеження для фінансових установ на встановлення курсу продажу готівкової іноземної валюти клієнтам Національний банк України з 21 травня скасовує. Про це повідомляє сайт державного органу.

"Нацбанк України з 21 травня скасовує обмеження на встановлення курсу, за яким уповноважені установи можуть продавати готівкову іноземну валюту клієнтам. Раніше відповідний курс не мав відхилятися від офіційного більш ніж на 10%. Також скасовано аналогічні обмеження на встановлення курсу, за яким банки списують із рахунків клієнтів кошти у гривні, якщо клієнти розраховуються гривневими картками за кордоном", - йдеться у повідомленні.

Також Національний банк тимчасово зменшив щомісячний ліміт на зняття за кордоном готівки з гривневих рахунків, відкритих в українських банках, зі 100 тисяч гривень до 50 тисяч гривень в еквіваленті. Таке рішення було ухвалено, щоб знизити ризики непродуктивного відтоку капіталу, зменшити можливості для спекуляцій та обходу валютних обмежень.

Водночас громадяни й надалі зможуть знімати за кордоном готівку з валютних рахунків, відкритих в українських банках, у межах щоденного ліміту в 100 тисяч гривень. Ці зміни також не стосуються використання платіжних карток за кордоном для розрахунків з метою оплати вартості товарів, робіт та послуг.

 

Новини по темі: валюта Нацбанк