27 вересня
Завантажити ще

НБУ в рази збільшив ліміт зняття іноземної валюти

НБУ в рази збільшив ліміт зняття іноземної валюти
Фото: DADO RUVIC/REUTERS

Національний банк України вніс низку змін щодо питань зняття готівкової іноземної валюти в Україні та за кордоном. Так, утричі збільшено щоденний ліміт на зняття готівки в Україні з рахунків в іноземній валюті, повідомив член ради Нацбанку Василь Горбаль.

Так, ліміт збільшено з 30 тисяч гривень до 100 тисяч гривень (в еквіваленті). Він також поширюється на зняття валюти за кордоном з рахунків іноземної валюти, відкритих в українських банках.

На території України також встановлено щоденний ліміт на зняття до 100 тисяч гривень із рахунків у національній валюті. За кордоном зняття валюти з гривневих рахунків обмежено лімітом у 100 тисяч гривень на місяць. Відповідні уточнення покликані запобігти виведенню капіталу за кордон у значних обсягах.

Впроваджені зміни не стосуються використання платіжних карток за кордоном та в Україні для розрахунків з метою оплати вартості товарів, робіт та послуг. Вони й надалі можуть здійснюватись без обмежень.

З початком війни – 24 лютого – НБУ запровадив заборону на видачу іноземної валюти. Проте вже 2 березня зняв заборону, дозволивши видавати її в еквіваленті до 30 тисяч гривень.

Новини по темі: валюта Нацбанк долар