4 листопада
Завантажити ще

Депозити в українських банках: міфи та реальність

Депозити в українських банках: міфи та реальність
Фото: Фото Юлії Березовської/Прес-служба НБУ

На думку експертів, міфи про банківські вклади поширюються через низький рівень довіри до сектора в цілому. Проте правильне розуміння ситуації та вміння читати договори дозволить кожному отримати вигоду з депозиту.

Останнім часом у мережі з'явилося чимало історій з приводу того, як вкладники зіткнулися з проблемами зі зняттям власних коштів з депозиту. Дехто одразу ж з кількох приватних історій зробили загальний висновок: банк цілком може не повернути гроші.

- Причина цього міфу в тому, що деякі люди не вірять у захищеність своїх коштів у банку, а також не мають уявлення про систему зберігання даних, трудомісткість процесу створення банківської структури, важливість історії та імені в індустрії, - каже аналітик компанії Esperio Олександр. Болтян. - Ніхто просто так не забере грошей вкладників: за порядністю дій банку стежить фінансовий регулятор країни. Дорожнеча ліцензії банку, яку у разі порушень у них відберуть, не варта того, щоб не віддати той чи інший внесок.

Щодо можливого закриття банку, то, нагадує експерт, у банку важливо розміщувати суму, яку покриє Фонд гарантування вкладів фізосіб. На сьогодні це 200 тисяч гривень.

Інша поширена претензія вкладників у тому, що рекламуються одні відсоткові ставки, але насправді вони виявляються іншими.

– Це правда, якщо не читати умови, на які дають високий відсоток доходу за вкладом, – наголосив експерт у коментарі «КП" в Україні». – Щоб не потрапити у таку ситуацію, слід прочитати всі деталі договору щодо внеску. У цьому випадку ви розумітимете, на яких умовах банк дає високу прибутковість.

Те саме стосується втрати прибутковості у разі дострокового зняття грошей. Щоб цього не сталося, потрібно уважно читати умови та підбирати відповідний внесок. Його прибутковість буде меншою, але при цьому в умовах буде прописано, що відсотки не пропадуть під час дострокового зняття.

І, нарешті, є ще пара поширених помилок: сума депозиту має бути великою, а дохід за депозитом не перекриває інфляцію в країні.

– Це міфи, – каже Олександр Болтян. – Депозитні рахунки можна відкрити на невелику суму - від 2 гривень. А ставка доходності депозиту терміном 9-12 місяців становить 11%, тоді як інфляція у країні не перевищує 11%. Тобто загалом ставки за вкладами компенсують інфляцію.​

Новини по темі: Банки Доходи депозити