Завантажити ще

Настає "червона" зона: що буде з курсом на початку листопада

Настає
Фото: Андрій Грабовський

На минулому тижні долар трохи подорожчав. Щоправда, ослаблення національної валюти не видається катастрофічним. За даними компанії "Альпарі", за минулий тиждень курс долара до гривні незначно зріс на всіх сегментах валютного ринку - на 0,04-0,5%.

Так, минулої п'ятниці офіційний курс долара США, що встановлюється НБУ, зріс з 26,20 до 26,33 грн (+0,5%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДилінг», за цей час зросли з 26,28/26,30 до 26,29/26,31 грн (+0,04%). Середні курси купівлі/продажу готівкового долара у банках зросли за тиждень з 26,23/26,43 до 26,26/26,45 (+0,1%). При цьому спред між середнім продажем та середньою покупкою скоротився з 0,8% до 0,7%.

– Гривня в останній торговий день жовтня 2021 року зберігає свої позиції близько нижньої межі торгового коридору - 26,3 гривні за долар, – каже керівник відділу аналітики ДК Forex Club Андрій Шевчишин. - Пропозиція валюти продовжує домінувати через період податкових виплат. У свою чергу імпортери не виявляють активності через епідеміологічні обмеження. Напередодні стало відомо, що Київ також перейшов до "червоної" епідеміологічної зони з масштабними обмеженнями. Таким чином, баланс ринку, як і раніше, за продавцями валюти, а гривня, ймовірно, за підсумками жовтня утримає 6-е місце у світовому рейтингу валют, що найбільш зміцнилися від початку року.

За словами експерта, на ринку немає сильних покупців. Нерезиденти хоч і виходять із ОВДЗ, проте не мають масштабного впливу на тенденцію, оскільки стоять у пасивній покупці. Загалом від початку тижня їхній портфель гривневих ОВДЗ скоротився на 1,8 млрд грн, а від початку жовтня - на 4,7 млрд грн. Ринок також «перетравлює» інфляційний звіт НБУ, опублікований напередодні ввечері. Згідно з цим звітом, зростання цін на енергоресурси буде негативно впливати на відновлення економіки в найближчі 2 роки.

– Очікуємо, що гривня закриє місяць у діапазоні 26,3-26,4 грн за долар, при цьому волатильність збережеться.

Відносну стабільність для національної валюти прогнозують й інші експерти.

– Найближчого тижня ми очікуємо на стабілізацію курсу долара до гривні близько поточних значень, – каже старший аналітик «Альпарі» Вадим Іосуб. - Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 26,3 грн., а готівковий долар у банках  - близько 26,3/26,5 грн.