28 вересня
Завантажити ще

Чи буде в Україні локдаун на Новий рік-2022: прогноз епідеміолога

Чи буде в Україні локдаун на Новий рік-2022: прогноз епідеміолога
Фото: REUTERS.

На новорічні та різдвяні свята Україна, швидше за все, за показниками захворюваності буде перебувати в "червоній" зоні карантину через ситуацію з COVID-19. Про це 21 жовтня повідомляє ТСН. А чи буде введений при цьому офіційний повний локдаун, залежить від офіційного рішення Кабміну.

Про це в ексклюзивному коментарі ТСН.ua розповіла епідеміолог Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк. Вона констатувала, що зараз ситуація з коронавірусом погіршується і це всім видно в загальній статистиці.

- Ми поки бачимо серйозне погіршення ситуації. Тому, я думаю, що до новорічних свят це може не вирішитися. Тобто, швидше за все, ми будемо якраз в "червоній" зоні на свята, - спрогнозувала епідеміолог.

За її словами, зараз вже в жовтні в Україні фіксується значне навантаження на медичну систему, зокрема, через новий штам "Дельта". Він більш контагіозний.

- Хоча, здавалося б, система охорони здоров'я повинна була підготуватися до другої хвилі, має бути легше. Але, на жаль, ми маємо те, що маємо. Ситуація сьогодні погіршується. Можливо, це пов'язано з тим, що це більш агресивний штам, - зазначила Катерина Сояк.

Ситуація з коронавірусом в Україні останні два тижні погіршується з кожним днем. 21 жовтня оголошено про " червону зону " в Сумській області, яка стала вже шостим регіоном України з жорсткими обмеженнями. Черкаська область опинилася на порозі червоної зони, а Рівненська за індикаторами МОЗ вже має в неї увійти. Очікується, що 22 жовтня буде оголошено про введення обмежень червоної зони в Києві, з 23-го - в Хмельницькій області.

21 жовтня в Україні оновилися два антирекорди з початку пандемії: з добового числа хворих (більше 22 тисяч) і померлих від коронавіруса.

Раніше Денис Шмигаль запевнив, що поки уряд не планує вводити локдаун в Україні, але це можливо тільки за умови успіху кампанії масової вакцинації.