12 листопада
Завантажити ще

Біткоїн знову б'є рекорди: як почати торгувати криптовалютою і відразу не прогоріти

Біткоїн знову б'є рекорди: як почати торгувати криптовалютою і відразу не прогоріти
Фото: Borko Manigoda з сайту Pixabay

На цьому тижні цілий ряд криптовалюта встановив цінові рекорди. Bitcoin в середу досяг рівня вище 67 тисяч доларів, але потім трохи відкотився від максимумів до позначки 64 тисячі доларів, ще одна цифрова валюта Ethereum відновила свій максимум біля позначки 4370 доларів, а монета Ripple на тлі цього ралі зросла до тижневих максимумів. На тлі таких новин деякі колеги знову почали задавати питання: а може, варто і мені почати торгувати криптовалюта? Як це зробити і як не втратити все в один момент? «КП в Україні» підготувала лікнеп для початківців кріптовалютних трейдерів.

З чого почати

Для того щоб почати торгувати біткоіни, вам будуть потрібні гроші, які не страшно буде повністю втратити. Більшість експертів говорять, що кріптовалютний ринок настільки парадоксальний і непередбачуваний, що часто закони фінансової логіки на ньому не діють. Наприклад, скупка або продаж цифрових активів на біржі декількома потужними гравцями може викликати рух котирувань вгору або вниз, абсолютно незалежно від економічних передумов.

Скільки потрібно грошей для того, щоб стати власником того ж біткоіни? Це питання новачки задають перш за все. І відповідь тут проста - один біткоіни (для його позначення часто позначається скорочення BTC) може бути розділений на 100 млн частин і кожну з цих частин можна купити. Тобто, навіть якщо біткоіни коштує 60 тисяч доларів, як зараз, то одна стомільйонна його частина буде коштувати всього 0,0006 долара, або 0,06 американського цента. В українській національній валюті це буде близько 1,5 копійки. Тобто фактично мінімального порогу для того, щоб почати інвестувати на кріптовалютном ринку, немає.

Але не варто забувати про комісіях. Більшість сервісів, які дозволяють обміняти ваші кревні на криптовалюта, візьмуть комісію за поповнення рахунку (1% -1.5%), за кожну операцію (0,25%) або за виведення коштів на вашу банківську карту (1% -1,5%). Найчастіше ще встановлюється і розмір мінімальної комісії - від 5 грн за операцію. Тому починати грати на кріптовалютном ринку з сумою в кілька сотень гривень експерти не радять. Ви більше втратите на комісіях, ніж зможете заробити.

Стати власником криптовалюта можна декількома способами. Деякі називають їх гарячими і холодними кріптокошелькамі. Гарячий гаманець - це ваш рахунок на кріптовалютной біржі. Кріптобіржі - це системи, які дозволяють торгувати цифровими валютами в реальному часі - встановлюють поріг мінімальної суми входження. Так, наприклад, популярна вітчизняна кріптобіржа Kuna встановлює мінімальну суму поповнення на рівні 0,001 BTC. Беремо в руки калькулятор і отримуємо, що для початку торгівлі на цій біржі потрібно купити біткоіни на 64 000 долл. Х 0,001 = 64 долара, або майже 1700 грн.

Але є і холодні гаманці - це системи, які дозволяють просто купити біткоіни за поточним курсом, покласти його на свій віртуальний рахунок в цій системі, а потім при необхідності обміняти його на гривню. У деяких системах такий гаманець виглядає як файл, доступ до якого зашифрований паролем. Такий файл можна записати на флешку і віддати кому завгодно разом з паролем, тоді новий користувач отримає доступ до вашого гаманця.

А деякі сервіси зберігають всі дані у себе. Для покупки криптовалюта через них можна навіть не мати банківської карти - деякі сервіси дозволяють зробити покупку криптовалюта за готівку через спеціальні біткоіни-автомати. Авторизація відбувається через номер мобільного телефону, а доказом поповнення рахунку буде ваучер-чек. У цьому випадку мінімальна сума поповнення складе всього 50 грн. Але можливості торгувати цими засобами у вас не буде. Та й всі гарантії, що ваш біткоіни-гаманець не зникне разом із засновниками компанії, - це чесне ім'я такого сервісу.

Як почати торгувати?

Для того щоб мати можливість в будь-який час дня і ночі купувати і продавати криптовалюта, вам потрібно зареєструватися в системі будь-якої кріптобіржі. Реєстрація там практично нічим не буде відрізнятися від процесу створення ящика електронної пошти. Вам доведеться придумати логін і пароль, заповнити кілька обов'язкових полів, після чого ви отримуєте можливість почати торгівлю.

Але щоб не втратити швидко все гроші і вникнути в тонкощі трейдингу, експерти радять починати торгувати криптовалюта краще з тренувального рахунку. Деякі біржі дозволяють створити акаунт з віртуальним балансом. Це дозволить познайомитися з ринком і пристроєм торгового майданчика, зрозуміти, як проходять угоди і як можна обміняти реальні гроші на віртуальні, і навпаки.

- Думаю, що найпростішим способом покупки криптовалюта є відкриття аккаунта на кріптовалютной біржі, - пояснює читачам «КП в Україні» перші кроки головний стратег по криптовалюта компанії TomiEx Анжей Ковальчук. - Ясна річ, реєструватися треба тільки на найбільших майданчиках, так як в даній сфері величезна кількість митних компаній, які можуть не тільки маніпулювати котируваннями, а й зовсім пропасти з радарів з вашими грошима. При цьому біржі на кшталт Binance, Coinbase, FTX і інші топи ставляться до своєї справи досить відповідально, так як заробляють відмінні гроші і зовсім не хочуть мати проблем з регуляторами.

Найпростішим способом покупки криптовалюта є відкриття аккаунта на кріптовалютной біржі

За його словами, деякі кріптобіржі пропонують варіанти з прямої купівлі цікавить криптовалюта за допомогою кредитної картки. Для новачків може бути цікавий і варіант покупки такого активу, як стейблкоін - це цифрові монети, вартість яких прив'язана до конкретного фізичного активу.

Перша така цифрова валюта, USDT від компанії Tether, з'явилася в 2015 році. Вона має прив'язку до вартості американського долара в співвідношенні 1: 1.

- Для новачків вигіднішим варіантом виглядає попередня покупка стейблкоіна (USDT, USDC і т.д.) - цифрового аналога долара, до якого прив'язані всі основні криптовалюта, - продовжує Ковальчук. - Використовуючи стейблкоін, можна вийти на спотовий ринок і придбати монети собі на гаманець, який автоматично відкривається при реєстрації на майданчику.

Як убезпечити свої інвестиції

Нещодавно стало відомо, як один з кріптовалютних трейдерів провів експеримент. Він побудував для свого хом'яка спеціальну клітку: пробігаючи по якомусь маршруту, тварина віддавала наказ комп'ютера продавати або купувати певну криптовалюта. За три місяці гризун збільшив вартість активів на 30%. Здавалося б, парадокс - безмозка тварина випадковим чином торгувало на біржі. Але як кажуть експерти, в торгівлі найчастіше важлива саме її регулярність.

При цьому, як каже експерт, навіть досвідчені інвестори вважають за краще переводити отриманий прибуток по невеликих монетам в популярні біткоіни (BTC) або ефір (ETH), так як вважають їх куди більш надійними активами, які навряд чи зникнуть.

- Маючи на руках криптовалюта, неминуче захочеться розширити свої горизонти, але для цього необхідно буде поспостерігати зі сторони на те, що відбувається хоча б кілька місяців, продовжуючи накопичувати біткоіни або ефір, - резюмує Ковальчук. - І ось коли людина усвідомлює, що в більшості випадків різкий зліт «перспективних» токенов рахується менш різким крахом котирувань, можна почати поступово шукати й інші варіанти для розміщення коштів. Головне пам'ятати, що криптовалюта вкрай волатильні, тобто їх вартість постійно змінюється в широкому діапазоні, так що робити ставку варто тільки на довгострокову перспективу і інвестувати тільки на ті кошти, які не шкода втратити.