Завантажити ще

Вкладення у криптовалюту: ризик втрати грошей або можливість швидкого збагачення

Вкладення у криптовалюту: ризик втрати грошей або можливість швидкого збагачення
Фото: REUTERS/Едгар Су

Про те, що інвестиції у криптовалюту - це величезний ризик, експерти не втомлюються говорити з моменту її появи. Але, каже головний стратег з криптовалюти компанії TomiEx Анжей Ковальчук, це не тільки ризик втрати всіх грошових вкладень, але й шанс неймовірного збагачення.

- Обираючи криптовалюту для інвестицій, потрібно звертатися до активів у секторі популярності, ставлячи в пріоритет флагманів ринку, - зазначив експерт в коментарі «КП» в Україні». - Вартість входу тут висока, але це не означає, що покупців поменшає. Принцип вибору криптовалюти такий само, як і на ринку акцій: більш імовірно, що середньостатистичний інвестор купуватиме акції компанії, яка «на слуху». Це означає, що коли на ринок приходить масовий покупець, то попит на відомі інструменти зростає.

Початківці інвестори, трейдери, підходячи до питання вибору активу, як правило, керуються принципом популярності, продовжує експерт. За його словами, наразі саме такий час, і 2021-2022-і роки - це теж час простого вибору криптовалюти. Але не виключено, що у найближчому майбутньому ситуація зміниться і вже потрібно буде інвестувати в індекси, які будуть складатися з криптовалют. Індекс крипторинка стане популярним і вигідним для інвестицій.

- Прогнози з крипторинка до кінця року помірно оптимістичні, і придбання біткоіна навіть на рівні в $60 тис. або $68 тис. все ще хороша інвестиційна можливість, - вважає Ковальчук. - Сильних потрясінь наразі не передбачається, оскільки найстрашніші події, які регулюють ринок, вже відбулися з боку Китаю навесні поточного року. США поки проводять досить доброзичливу політику стосовно криптомайнерів і криптопроектів в цілому. На сьогодні потенційний зріст біткоіна становить до 25% від поточної ціни в 63 тис. доларів.

При цьому, говорить експерт, порад, які б допомогли зробити 100-процентно вдале вкладення у криптовалюту, просто не існує. Але є загальні правила: при інвестиціях у цей сектор слід розподілити суму інвестицій рівними частками і щотижня купувати актив незважаючи на ціни на ринку. При цьому потрібно визначити суму, більше якої ви не готові втратити, а також цільовий рівень, до якого триматимете покупку.

Експерт нагадує: вкладення не гарантують прибутку, тож перед початком інвестицій важливо пам'ятати про ризик втрати коштів.