Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
24 квiтня
Завантажити ще

Коронавірус позбавив Польщу мільйона українських заробітчан

Коронавірус позбавив Польщу мільйона українських заробітчан
Фото: FB \Ігор Лус

Зараз в Польщі працює на мільйон менше українців- заробітчан, ніж до пандемії коронавіруса. Українські заробітчани зараз вважають за краще для працевлаштування Чехію та Німеччину, а не Польщу, як це було раніше. І кількість працівників з України скоротилася тут з двох мільйонів до початку пандемії до одного мільйона зараз. Про це 29 вересня повідомляє " Польське радіо " з посиланням на агентство Personnel Service.

"Популяція" українських заробітчан у Польщі так і не відновилася після того, як коронавірусні заходи, що обмежують мобільність і перетин кордонів, були пом'якшені. Але ця причина не на першому місці. Перш за все, польська економіка почала програвати за зарплатами, тому Німеччина у заробітчан тепер в пріоритеті.

- Зараз мінімальна заробітна плата в Польщі становить 2.8 тисяч злотих брутто. В Україні ставка становить 6 тисяч гривень, тобто приблизно 883 злотих на місяць. Це втричі менше. У Німеччині, між тим, з 1 липня цього року мінімальна заробітна плата становить тисячу п'ятсот тридцять шість євро брутто, тобто в перерахунку 7 041 злотий, - повідомляє Personnel Service.

Стверджується також, що тисячі українців працюють в Німеччині нелегально, але дефіцит працівників, на який скаржиться все більше роботодавців в Німеччині, змушує владу закривати очі на нелегальних імігрантів з-за кордону. Польські експерти зауважують, що це "велика загроза", і відсутність реакції польської сторони і ідей щодо залучення українців на свій ринок праці може вплинути на уповільнення економіки в країні.

У той же час посол України в Польщі Андрій Дещиця влітку 2021-го заявляв, що кількість працюючих в Польщі українців оцінюється в півтора мільйона чоловік. На думку дипломата, українці виїжджають на роботу в сусідню країну через більш високі зарплати, можливості себе реалізувати і стабільну ситуацію. Але Польща - не єдина мета, Чехія, Німеччина, Литва і Словаччина теж в ТОП-5 з працевлаштування українських заробітчан (напевно багато їх і в Росії, але це статистика останнім часом сором'язливо замовчує).

Раніше в Польщі пообіцяли, що заробітчанам буде легше потрапити до країни і працевлаштуватися.