Завантажити ще

Музиканти гурту "Жадан і Собаки" записали перше відео з фронту та оголосили збір коштів

Музиканти гурту
Фото: instagram.com/serhiy_zhadan

Письменник, поет та лідер гурту "Жадан і Собаки" Сергій Жадан, який напередодні мобілізувався до Нацгвардії разом із колегами, опублікував у соцмережах перші кадри з фронту. Артист виклав в Instagram знімок із бліндажу разом із побратимами, а також відкрив збір коштів на допомогу своїй бригаді НГУ "Хартія".

- Друзі, всім привіт. До вас звертаються тепер уже рекрути 13-ї бригади Національної гвардії України "Хартія". Ми стояли біля джерел створення нашого підрозділу, підтримували "Хартію", коли це було ДФТГ і батальйон, і підтримуємо "Хартію", коли це вже ціла окрема бригада Нацгвардії. З очевидних причин найближчим часом ми не матимемо сольних комерційних концертів, на яких ми могли б зібрати суму, щоби підтримати своїх побратимів. Але ми віримо і сподіваємось на людей, які нас підтримують, які знають, чим ми займаємось і були з нами весь цей час. Тому ми відкрили в ПриватБанку конверт, на який ми збиратимемо кошти на підтримку нашого підрозділу. Збиратимемо ми найближчий місяць. Маємо амбітну мету – зібрати 1 мільйон гривень і на ці кошти закупити багато хороших корисних речей для хлопців та дівчат, які зараз вливаються до нашого колективу та бригади. Будемо вдячні всім, хто відгукнеться, хто задонатить на конверт. Пізніше, коли ми зберемо суму, купимо необхідні речі і обов'язково про все прозвітуємо. Ми завжди це робимо чесно та прозоро, - наголосив письменник.

Номер картки конверту ПриватБанку: 5168752103135920

Жадан підтвердив, що вступив до Нацгвардії і проходить військові навчання наприкінці травня 2024 року. Про можливу мобілізацію письменника ще наприкінці березня в ефірі національного телемарафону заявляла журналістка Марія Малевська. Вона сказала, що Жадан озвучив своє рішення журналістам під час поїздки до Серебрянських лісів на Луганщину, де передавав допомогу військовим, які тримають оборону.

13 бригаду оперативного призначення «Хартія» було створено у Харкові у 2022 році як ДФТГ "Хартія", що входила до 127 бригади ТРО. Підрозділ брав участь у боях за Харків та під Харковом. Взимку 2022 року воював під Бахмутом. У 2023 році підрозділ переформували на 13 бригаду НГУ в рамках кампанії «Гвардія наступу».

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Serhiy Zhadan (@serhiy_zhadan)