13 червня
Завантажити ще

Сергій Жадан мобілізується до Нацгвардії, - ЗМІ

Сергій Жадан мобілізується до Нацгвардії, - ЗМІ
Фото: instagram.com/serhiy_zhadan

Письменник, поет та музикант Сергій Жадан оголосив, що планує мобілізуватися до Національної гвардії України. Артист має намір поповнити лави бригади НГУ Хартія. Про це 25 березня в ефірі національного телемарафону та з посиланням на слова самого Жадана заявила журналістка Марія Малевська.

У сюжеті уточнюється, що виконавець озвучив своє рішення журналістам під час поїздки до Серебрянських лісів на Луганщину, де передавав допомогу військовим, які тримають оборону. Разом з ним до Нацгвардії також записався і один із музикантів колективу "Жадан і собаки", проте його ім'я у сюжеті не вказується. За словами Сергія, зараз не той час, щоб ділити громадян України за фахом.

- Мені здається, сьогодні немає письменників чи не письменників, музикантів чи не музикантів – є громадяни України, які відчувають відповідальність за свою країну, і є громадяни, які намагаються цієї відповідальності уникнути у той чи інший спосіб. Військо, в принципі, всіх зрівнює. Тому що наше військо є доволі точним зліпком українського суспільства, – зазначив він.

Жаданові 49 років. Він автор видатних романів "Депеш Мод", "Ворошиловград", "Месопотамія", "Інтернат" та номінант на Нобелівську премію з літератури. Є фронтменом гуртів "Жадан і Собаки" та "Лінія Маннергейма". Двічі був одружений. Є син Іван від першого шлюбу, а від другого – дочка Марія. Після другого розлучення закрутив роман зі співачкою Христиною Соловій. Артистка в інтерв'ю Маші Єфросиніної зізналася, що стосунки закінчилися восени 2023 року, бо вона закохалася в іншого чоловіка.

Бригада НГУ "Хартія" була створена на основі ДФТГ "Хартія", яке входило до 127 бригади ТРО. Підрозділ брав участь у боях за Харків, а взимку 2022 року воював під Бахмутом. У березні 2023-го підрозділ було переформовано на 13-ту бригаду НГУ в рамках кампанії "Гвардія наступу".

Новини по темі: Сергій Жадан