Завантажити ще

В Україні знімуть фільм за мотивами книги Нестайка "Тореадори з Васюківки"

В Україні знімуть фільм за мотивами книги Нестайка
Фото: suspilne.media/"А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА"

В Україні знімуть фільм за мотивами книги Всеволода Нестайка "Тореадори з Васюківки". Права на екранізацію однієї з найвідоміших українських дитячих книг отримали режисери Роман Краснощок та Антон Чистяков. Про це пише Суспільне Культура.

Кінодіячі зізналися, що були шанувальниками цієї книги зі шкільних часів та завжди мріяли побачити екранізацію. Тепер вони зможуть здійснити «не лише мрію свого дитинства, а й мрію всіх інших дітей».

– Головний мотив книги – справжня дружба та дорослішання, – зазначили режисери.

За сюжетом, двоє друзів Ява та Павлуша, які живуть у селі, бажають прославитись на весь світ. Для цього вони намагаються стати тореадорами, зловити іноземних шпигунів, підкорити Київ та багато іншого.

Деталі щодо знімальної команди, а також хто зіграє головні ролі, автори кіноадаптації поки не розголошують. Відомо лише, що продюсером майбутньої стрічки стане Вероніка Степанчук, відома роботою над фільмами "Мої думки тихі", "Як там Катя" та "Спадок брехні".

"Тореадори з Васюківки" – трилогія українського письменника Всеволода Нестайка, написана у 1963-1970 роках. Вперше всі три повісті видало разом однією книгою видавництво "Веселка" у 1972 році, а з 2004-го  права на випуск трилогії в Україні має видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». У 1979 році Міжнародна рада з дитячої та юнацької літератури включила трилогію до «Особливого почесного списку Ганса Крістіана Андерсена» як одного з найбільших творів сучасної дитячої літератури. Вперше книгу екранізував у 1965 році режисер Самарій Зелікін. За екранізацію брався Віктор Іванов («За двома зайцями», «Сто тисяч»), але через радянську цензуру фільм скасували.

Новини по темі: Книги фільми письменник