Євген Клопотенко зі своїх бізнесів у воєнний час щомісяця отримує від 300 до 800 тисяч гривень. В інтерв’ю Еммі Антонюк зірковий шеф-кухар розповів, що на прибуток дуже впливає його власний бренд, його соціальні прояви та сайт. Приміром, минулого року виданню Forbes Клопотенко розповідав, що реклама, використання його зображень, соцмережі, сайт і книжки приносять приблизно 24 мільйона гривень на рік. Щомісяця 100-150 тисяч гривень Євген віддає на благодійність.
За що живуть наші зірки та як формують свої бюджети – в історіях Коротко про.
В інтерв’ю YouTube-проєкту ТСН.ua «Наодинці» Тарас Тополя, відповідаючи на запитання, чи відчуває він себе забезпеченою людиною, відповів: «відносно». Лідер гурту «Антитіла» зауважив, що для них з родиною достатньо забезпечувати себе базовими потребами.
- Ви просто маєте зрозуміти, що я невибаглива людина. Я можу, і це не лише я, а й Сергій Вусик (співзасновник та клавішник гурту. – Авт.), вкласти 70 тисяч доларів в новий відеокліп і їздити на старих машинах. Не тому, що ми не можемо цього не робити. А тому, що ми вважаємо, що це правильно. Тому що для нас автомобілі, якісь прикраси чи ще щось подібне не є важливими. А є важливим справа життя. І якісь базові потреби. Я можу забезпечити свою родину всіма базовими речами. Пріоритети - це, звичайно, освіта, розвиток, здоров’я, домашній затишок. І все. Більше мені особливо нічого не потрібно. Тому я забезпечена людина. Хоча і в теорії, і на практиці і до війни, і в принципі зараз можу дозволити собі купувати речі вартістю і 100, і 200 тисяч доларів. Але для чого? – поділився музикант.
При цьому Тополя додає, що «Антитіла» чимало коштів віддають на благодійність.
- У нас є ТОВ «Антитіла», у нас є юрособа, яка акумулює кошти від діяльності гурту «Антитіла», від наших концертів. Ми успішний колектив. І у нас є благодійний фонд, який має свої проєкти, - пояснює Тарас. - Дуже часто, майже завжди, коли ми хочемо закрити якийсь збір, певної суми не вистачає. Іноді це буває 500 тисяч доларів, 500 тисяч гривень, іноді це буває 1,5 мільйона гривень, 2 мільйони, і ми просто беремо з «Антитіл» і закриваємо цю потребу. Крайнє – наш 130-й батальйон потребував купольні РЕБи, «мавіки» в певній кількості, і 1,5 мільйона гривень з рахунку гурту «Антитіла» пішло на забезпечення цієї потреби. От так воно працює. Тобто ці гроші акумулються, ми знаємо, якщо не сьогодні, так завтра прийде потреба їх потратити. І ми їх витрачаємо. У нас немає такого, що я собі на картці виставляю кожні 10 копійок кудись на донат.
Тарас Тополя каже, що для його родини базові потреби - це освіта, розвиток, здоров’я, домашній затишок. Фото: Instagram.com/tarastopolia/
Акторка «Жіночого Кварталу» Катерина Нікітіна зізналася, що з початку повномасштабного вторгнення її заробітки скоротилися. За її словами, зарплатня колективу залежить від кількості зйомок, яких зараз не дуже багато. То ж додатковий дохід акторці зараз приносять рекламні інтеграції. На місяць в середньому вона заробляє близько 40 тисяч гривень.
- Дохід – це «Квартал». Але у нас же не так багато зйомок зараз. Раніше – так. В тіктоці теж знімаюся за плату, це рекламні інтеграції. Інстаграм – не скажу, що він прям приносить мені якісь гроші, але буває, що 2-3 тисячі можуть прилетіти за якусь рекламу. Якщо розбити оплату на весь рік, то раніше - так (заробляла близько тисячі доларів. – Авт.), зараз - ні. Якщо «Квартал» плюс реклама, думаю, десь 40 тисяч маю. Але точно не більше, а може, й менше, - розповіла Нікітіна в інтерв’ю «Слава+».
Фітнес-тренерці Марині Боржемській для комфортного життя потрібно 3-4 тисячі доларів на місяць. На сьогодні її основними витратами є оренда квартири за 15 тисяч гривень, школа для дітей та виплата кредиту за авто.
- Мені потрібно на місяць три тисячі доларів чи чотири. Це все залежить від того, який місяць. Є певна сума, яку я маю заробити, щоб зробити те, що мені необхідно конкретно зараз, купити те, що я хочу. І - заплатити за школу, машину, квартиру... Маю машину в кредиті, кожного місяця виплачую 30 тисяч гривень. У мене кредит розбито на три роки, а квартиру винаймаю. І вона коштує 15 тисяч гривень на місяць. До того ж в опалювальний сезон я витрачаю майже чотири тисячі гривень, - розповіла Марина в інтерв’ю «Слава+».
Основний дохід Боржемській приносять її марафони зі схуднення.
- Рекламу я менше беру. Рекламую виключно те, що сама пробую і чим користуюся. Рідко можу прорекламувати те, чого я не купувала у своєму житті. Інколи це може бути одяг.
В основному у мене прибуток із моєї програми для схуднення. Це те, що годує мою родину та тих людей, які на мене працюють. Потроху відкладаю. Завжди потрібно відкладати на мрію. Якщо мрію поїхати кудись або мати власне житло, мені треба відкласти. Я мрію переїхати у своє житло. І я над цим працюю, - продовжує фітнес-тренерка. - Я чесно заробляю гроші і чесно доначу на ЗСУ. У мене також є діти, яким я перераховую гроші на те, що їм необхідно. У мене навіть інколи буває так, що на якісь благодійні справи йде більше витрат, ніж на себе. І це нормально, місяць від місяця не залежить. Інколи буває, що мені як дівчині на послуги косметолога в цьому місяці потрібно витратити багато. Але це моє обличчя, я хочу виглядати добре, мені хочеться бути молодою, привабливою і красивою.
Марині Боржемській основний дохід приносять марафони зі схуднення Фото: Instagram.com/uzelkova.marina/
Ольга Мартиновська витрачає на життя у Києві близько 3 тисяч доларів на місяць. За словами судді «МастерШеф», більша частина бюджету йде на забезпечення її доньки Віри.
- В середньому виходить близько 3 тисяч доларів. В мене на забезпечення дитини виходить 2 тисячі доларів. Це послуги няні, бо коли ти працюєш, хтось має дитиною займатися. І далі пішло - теніс, плавання, ролики, французька й англійська мови, якісь розваги, іграшка… До того ж це оренда квартира, бензин. А себе я не сильно балую: не воджу себе по ресторанам і не вдягаю якісь бренди, - розповіла Ольга в програмі «Люкс ФМ».
Основне джерело доходів – це робота на проєкті «МастерШеф», рекламні інтеграції та приватні вечері. Зокрема, в інтерв’ю Коротко про Ольга Мартиновська розповідала, що її послуги як приватної шеф-кухарки коштують 2-3 тисячі доларів:
- Мені важливо, щоб люди, які мене запрошують, мені імпонували. Я завжди цікавлюся, хто це. Якщо це люди з бізнесу, то з якого. Я ніколи не переступлю через себе і не поїду за 10-20 тисяч доларів до якогось нечемного політика чи бандюка. Знаю, що ці гроші мені потім боком вилізуть. Мої принципи, слава богу, працюють. Тому, якщо людина мені імпонує, у мене є час, їхати не дуже далеко, то їду і роблю вечір за 2-3 тисячі доларів за роботу у чистому вигляді. Цього з головою вистачає. Вважаю, це достойна оплата – і не завищена, як для зіркового шефа, і не занижена для того труда, який я вкладаю. Бо це не лише приготування вечері, ми ще й заготовки робимо.
Більшу частину бюджету Ольга Мартиновська витрачає на освіту та розвиток доньки Віри. Фото: Instagram.com/olga_martynovska/
Григорій Решетник більшість свого доходу витрачає на дітей, зокрема – на їхнє навчання у приватних школах.
- Ми жили на Вишгородській, на виїзді з Києва. Річ у тім, що школи, у які пішли наші діти, знаходяться в іншому кінці міста. Одна з головних місій, мрій - дати дітям класну освіту. І, мені здається, це чесно перед дітьми. Ми продали ту квартиру. Зараз живемо в районі «Новопечерських Липок», орендуємо квартиру. Свою не купували. Звідки гроші? Троє дітей. Навчання, гуртки. Для принципового розуміння - Григорій Решетник настільки порядний, що він чесно заробляє гроші. Я живу за законом, заробляю гроші. Це дуже важливо для мене, - розповів телеведучий в інтерв’ю Аліні Доротюк.
Решетник зізнається, що у його дружини є власні кошти, які вона заробляє як блогер, його ж - покривають витрати у родині.
- Для пересічної людини, людини, яка працює на якомусь виробництві, для мого тата, який 40 років пропрацював за технічною освітою, а зараз у нього пенсія дві тисячі гривень, це велика сума. На сьогодні на дві тисячі гривень ти можеш зайти у супермаркет у Києві, купити їжу, яку три хлопці опанують за вечір або за два. Я, по-перше, дуже щасливий, що можу дозволити своїм дітям і собі жити без розкоші, але не відмовляти в тих речах, які найнеобхідніші: навчання, харчування, зараз про відпочинки забули, одяг. Але це велика сума для звичайної простої української родини. Христина в одному з інтерв'ю сказала, що це 3 чи 5 тисяч доларів, але думаю, що більше, - додав ведучий.
Багатодітний тато Григорій Решетник намагається не відмовляти дітям в найнеобхідніших речах. Фото: Instagram.com/grisha_reshetnik/
Оксана Білозір каже, що заробляє завдяки концертній діяльності і фінансово почуває себе комфортно. На побут народна артистка щомісяця витрачає 60-70 тисяч гривень.
- Я маю достатньо коштів, щоб відчувати себе вільною людиною. Заробляю на концертній діяльності. Мені вистачає. У мене не стоїть питання мати купу грошей, а питання - почуватися вільною. В цій ситуації, в якій країна знаходиться, я почуваю себе вільною. А так не рахувала. Є місяці, коли треба поїхати кудись відпочити або щось купити. А так десь 60-70 тисяч, – розповіла Білозір в інтерв'ю «Слава+».
Співачка зізнається, що не отримує додаткових нарахувань за звання. Також за потреби може фінансово допомагати дітям.
Оксана Білозір заробляє достатньо коштів, щоб почувати себе вільною. Фото: Instagram.com/oksana_bilozir/