Завантажити ще

Фільм Сергія Лозниці "Вторгнення" покажуть на 77-му Канському кінофестивалі

Фільм Сергія Лозниці

У Каннах відбудеться прем'єра фільму "Вторгнення" режисера Сергія Лозниці. Картину про життя людей у ​​тилу на тлі російського вторгнення представлять у рамках спецпоказу кіноогляду, який відбудеться з 14 по 25 травня. Про це повідомляється на офіційному сайті фестивалю.

- Майже 2 роки наша команда знімала фільм про вас, дорогий та мужній український народе! Ми проїхали всю Україну. Наша камера побачила вас у різних куточках країни під час війни. Готуючи цей фільм, ми мріяли після завершення представити його на високому рівні у країнах Заходу. І нагадати всім, як багато ви зробили за ці два роки у боротьбі із силами зла. Сподіваюся, нам це вдасться, - зазначила команда фільму у Facebook.

Виробництвом фільму займалася компанія ATOMS & VOID (Нідерланди) у спільному виробництві з ARTE France (Франція) та Current Time TV (США).

- Я знімав цей фільм із глибоким болем у серці та з великою любов'ю до своєї країни. Цей фільм народжений зі співчуття, – зізнався Сергій Лозниця.

Відкриє 77-й Каннський кінофестиваль стрічка Квентіна Дюп'є "Друга дія". Також серед найочікуваніших фільмів стрічка "Учень" режисера іранського походження Аббасі про імперію Дональда Трампа. Режисер Френсіса Форд Коппола представить фільм "Мегаполіс" з Адамом Драйвером у головній ролі, а Джорда Міллер - картину "Фуріоза", в якій зіграла Аня Тейлор-Джой.

Почесної "Золотої пальмової гілки" цьогоріч буде удостоєний автор "Зоряних війн" та "Індіани Джонса" Джордж Лукас. Він отримає нагороду 25 травня під час церемонії закриття фестивалю.

У березні 2022 року Лозницю виключили зі складу Української кіноакадемії через участь у фестивалі російського кіно та "космополітичну" позицію. У травні того ж року під час виступу на кінофестивалі Канна режисер заявив, що не підтримує бойкот російської культури. Після його заяв литовські актори відмовилися грати у виставі режисера, вважаючи його "антиукраїнським".