Завантажити ще

Литовські актори відмовляються грати у виставі Лозниці - вважають її "антиукраїнською"

Литовські актори відмовляються грати у виставі Лозниці - вважають її
Фото: Getty Images

У Вільнюсі дебютна постановка українського режисера Сергія Лозниці у Державному молодіжному театрі Литви опинилася під загрозою зриву, повідомляє місцеве видання LRT. Актори після прочитання сценарію п'єси за романом Джонатана Літтелла «Благоволительки» відмовляються грати, вважаючи його "антиукраїнським".

- Це абсолютно антиукраїнський матеріал... Я не розумію, як у державному театрі, в країні, яка так підтримує Україну, можна нести такі маячні речі зі сцени? – сказав в інтерв'ю Radio LRT актор Андрюс Білобжескіс.

У романі «Благоволительки» головним героєм і оповідачем є офіцер СС, який входить з німецькими військами в СРСР і розповідає про Другу світову війну та Голокост. Литовські актори стверджують, що у п'єсі, поставленій за цією книгою, українці зображені нацистами.

Сам Сергій Лозниця заявив, що його п'єса взагалі не про Україну чи українців.

- У п'єсі, яку я пишу, немає такого персонажа, як українець. Вона про німців, про нацистську Німеччину, про ідеї націонал-соціалізму та Голокосту – про причини, через які це стало можливим, – сказав режисер в інтерв'ю Радіо ЛРТ.

Музей Голодомору-геноциду України закликав Литву відмовитись від постановки п'єси, оскільки вона може створити негативний образ українців, а самі українці можуть сприйняти це як недружній крок з боку литовців.

У березні Лозницю виключили зі складу Української кіноакадемії через участь у фестивалі російського кіно та "космополітичну" позицію. У травні режисер під час виступу на Каннському кінофестивалі заявив, що не підтримує бойкоту російської культури.

Новини по темі: Сергій Лозниця