13 червня
Завантажити ще

Сергій Жадан розповів, чому скасував усі гастролі за кордоном

Сергій Жадан розповів, чому скасував усі гастролі за кордоном
Фото: instagram.com/serhiy_zhadan

Поет та музикант Сергій Жадан пояснив, чому скасував усі європейські та американські гастролі його колективу "Жадан та Собаки". За словами артиста, він не виїжджав за кордон з літа минулого року, оскільки кожна така поїздка непроста і іноземцям доводиться щоразу нагадувати, що Росія – агресор, про що вони забувають або свідомо ігнорують.

- Емоційно це досить непросто, хоч би як це дивно звучало. Тому що я не хочу вкотре приїжджати та пояснювати, що агресор – це агресор, окупант – це окупант, а українці мають право залишатися живими. Мають право на свою свободу, на те, щоб у нас виростали діти, щоб вони мали змогу ходити до школи та здобувати освіту. Якісь абсолютно елементарні речі, які ти сьогодні маєш пояснювати, бо є певна інерційність у сприйнятті світом нас. І десь ми, можливо, недоопрацьовуємо, десь може нам вистачає якоїсь зрозумілості, переконливості, аргументації, - зазначив музикант в інтерв'ю Радіо NV.

Жадан додав, що навесні 2022 року більшість країн Європи та Америка активно підтримували Україну і це було відчутно по реакції глядачів на їхніх концертах, проте згодом публіка стала дистанціюватися та "замикатися" від теми війни в нашій країні.

- Ми зі своєю правдою іноді буваємо досить непереконливими для них. Просто ми з музикантами минулого року багато їздили, виступали всю зиму, всю весну. Десь це було добре, десь це було, можливо, не дуже вдало, ми бачили, що публіка не сприймає, коли ти починаєш говорити про якісь українсько-російські культурні взаємини, частина західної публіки просто замикається. Вони не готові про це говорити, міняти свою думку. Але десь це працювало, десь було ефективним. І колись ми вирішили зробити певну паузу. І зараз їхати за кордон, чесно кажучи, я не готовий, – наголосив Жадан.

Жадан - автор видатних романів "Депеш Мод", "Ворошиловград", "Месопотамія", "Інтернат" та номінант на Нобелівську премію з літератури. Він також є фронтменом гуртів "Жадан і Собаки" та "Лінія Маннергейма". Двічі був одружений. Його першою дружиною була режисерка харківського театру Світлана Олешко, від якої у нього є син Іван. З 2009 був одружений з Іриною Куніциною, яка народила йому дочку Марію. Пара розлучилася у червні 2023 року.

Новини по темі: Сергій Жадан гастролі